A.J.I.E.R.I.V.E. parodoje – skvarbus autorių žvilgsnis į mažus kasdienybės stebuklus

A.J.I.E.R.I.V.E. – taip pavadinta antradienį Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda, surengta Druskininkų šeimos paramos centro bei Sveikųjų ir neįgaliųjų klubo iniciatyva. Parodos pavadinime – aštuonių parodos autorių vardų inicialai. Augusto Lankelio „Tušti namai“, Justino Glatkausko „Gilzės“, Ingos Varkalaitės „Žemiškai šventas“, Edgaro Maksimavičiaus „Phalaenopsis“, Roberto Šimonio „Noumenas kurorte“, Irmanto Dailydės „Dangaus monologas“, Veslavo Aleksandrovič „Lambada“, Emilijos Miliauskaitės „Medinis Marsas“… Tai tik keletas iš pusšimčio ekspozicijoje pristatomų darbų. Tikriausiai ne vienam susidarys įspūdis, kad fotografijose – skvarbus autorių žvilgsnis į mažus kasdienybės stebuklus, kurie, regis, ištinka mus kasdien, kalbantis, stebint aplinką, dirbant ar ilsintis. Tiesiog – gyvenant.

Šie saviti, įdėmūs įsižiūrėjimai skatina žiūrovus stabtelėti ir filosofiniuose apmąstymuose – apie laiką, būtį, bendravimo džiaugsmą. Dar daug apie ką… Fotografijos sukurtos, fotoaparatu ar mobiliojo telefono kamera fiksuojant gamtos, įvairių erdvių, buities, interjero detales.

Autoriai su parodos A.J.I.E.R.I.V.E. vadovu V. Sutkumi/Ramunės Žilienės nuotrauka

 


Fotografijos parodos A.J.I.E.R.I.V.E. atidarymo akimirka/Ramunės Žilienės nuotrauka

Parodos autoriai kūrė, padedami ir vadovaujami dailininko, mokytojo Virginijaus Sutkaus. Mokytojas pristatė kiekvieną autorių ir pasidžiaugė, kad kiekvienas iš jų gali pagrįstai didžiuotis savo pasiekimais: „Nuo praėjusių metų birželio, kartą per savaitę rinkdavomės įvairiose miesto erdvėse, Kultūros centre, Jaunimo užimtumo centre.

Džiaugiuosi, kad bibliotekoje yra galimybė pristatyti šią parodą. Parodai darbus ėmėme atrinkinėti dar spalį, patys sudarėme ir savo komisiją, todėl parodos koncepcija yra visų jos autorių indėlis.“

Parodos autorius pasveikino jų tėveliai, artimieji ir bičiuliai, taip pat įvairių organizacijų atstovai – Druskininkų šeimos paramos centro pirmininkė Lilija Sereikienė, Kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė, teatro „Niša“ režisierė Asta Žiurinskienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos tarybos narė Augenija Sokolovskaja, Druskininkų moterų klubo „Gabija“ vardu – klubo pirmininkė Lolita Babilienė. Už paramą parodos organizatoriai dėkingi R. Pankevičienės įmonei.

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Laimos Žėkienės teigimu, paroda A.J.I.E.R.I.V.E. džiugina aplinkinių širdis. Kalbinti autoriai patikino, kad fotografija yra tai, kam neįmanoma atsispirti, o laikas, praleistas su mokytoju Virginijumi juos paskatino gilintis į fotografijos subtilybes, buvo įdomu atlikti užduotis – sukurti fotografiją pagal užduotą temą ar įamžinti ekspromtu kilusią idėją.

Parodą galima apžiūrėti iki vasario 23 dienos.

 

Parengė Ramunė Žilienė