Svarbi informacija dėl vaikų priežiūros Druskininkų savivaldybės ikimokyklinėse įstaigose karantino laikotarpiu

Primename, kad nei mokyklos, nei ikimokyklinio ugdymo įstaigos veiklos karantino metu nevykdo, tačiau, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremalios situacijos Valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimą Nr. V-977 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose“, būtinoji vaikų priežiūra savivaldybėje gali būti organizuojama.

Tėvai, įtėviai ar globėjai dėl vaiko priežiūros ikimokyklinio ugdymo įstaigoje karantino laikotarpiu gali kreiptis tuo atveju, kai turi fiziškai grįžti į savo darbo vietas ir neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Besikreipiantys tėvai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai įstaigos vadovui turės pateikti prašymą, nurodant, kad nėra galimybės prižiūrėti vaikus namuose, taip pat – darbdavio pažymas, patvirtinančias, jog nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Tėvai, įtėviai ar globėjai dėl vaiko priežiūros ikimokyklinio ugdymo įstaigoje karantino laikotarpiu gali kreiptis tuo atveju, kai turi fiziškai grįžti į savo darbo vietas ir neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu/Asociatyvi nuotrauka

Prieš kreipiantis dėl vaiko priežiūros paslaugų, svarbu įvertinti visas kitas vaiko priežiūros galimybes namuose.

Siekiant užtikrinti saugumą, šiuo metu įstaigose nėra galimybės prižiūrėti vaikų, sergančių lėtinėmis ligomis. Tokius vaikus auginantiems tėvams karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.

Į įstaigas negali būti vedami vaikai, gyvenantys kartu su labiausiai koronavirusinės infekcijos paveikiamais žmonėmis – vyresniais nei 60 metų, sergančiais lėtinėmis ligomis.

Tėvai, įtėviai globėjai ar rūpintojai, kuriems reikalinga būtinoji vaikų priežiūra karantino laikotarpiu, turi kreiptis į Švietimo skyriaus specialistę Jurgitą Naruckienę, kuri suteiks daugiau reikalingos informacijos, tel. 8 612 78525, el. p. jurgita.naruckiene@druskininkai.lt