Mažieji skaitovai varžėsi konkurse „Keliauju vaikystės labirintais“

„Turbūt nėra laimingesnių vaikystės dienų už tas, kurios buvo praleistos su mėgstama knyga“, – yra sakęs prancūzų rašytojas Marcel Proust. Tai žino ir Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ kolektyvas, puoselėjantis tradiciją kiekvieną pavasarį organizuoti Pietų regiono ikimokyklinių įstaigų ir skyrių mažųjų skaitovų konkursą „Keliauju vaikystės labirintais“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Konkurso „Keliauju vaikystės labirintais“ komisijai teko nelengva užduotis – iš gausaus būrio išrinkti tik keletą vaikų, vertų geriausio skaitovo vardo/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotrauka

Šiais metais konkursas buvo kiek kitoks – virtualus, bet dalyvių tai neišgąsdino. Konkurso finale dalyvavo 16 atrinktų dalyvių iš Druskininkų, Viečiūnų, Leipalingio, Alytaus ir Varėnos lopšelių-darželių ir skyrių. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai. Vaikai, kaip išmanydami, stengėsi perteikti kūrinių nuotaiką, mintį. Organizatorius nudžiugino ne tik mažųjų skaitovų kūriniai, bet ir sceninė laikysena, šventiška apranga.

Specialusis komisijos prizas už artistiškumą buvo skirtas Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ ugdytiniui Herkui, Jorūnė K. ir Patricija D. savo amžiaus grupėse pažymėtos, kaip gražiausiai padeklamavusios eilėraštukus/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotrauka

Komisija, kurią sudarė Druskininkų švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Janina Vaicekauskienė, Druskininkų švietimo centro padalino, susijusio su mokymu, vedėja Snieguolė Stravinskienė ir Druskininkų kultūros centro kultūrinės veiklos administratorė Danguolė Žėkienė, turėjo nemažai darbo, kol iš visų deklamavusiųjų išrinko pačius šauniausius.

Iš gausaus būrio išrinkti tik keletą vaikų, vertų geriausio skaitovo vardo, – nelengva užduotis. Kiekvienas buvo savaip išraiškingas ir nepakartojamas. Visi dalyviai apdovanoti konkurso rėmėjų prizais ir lopšelio-darželio „Žibutė“ padėkomis. Specialusis komisijos prizas už artistiškumą buvo skirtas Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ ugdytiniui Herkui V. (5 m.), komisijos nariams palikusiam labai gerą įspūdį. Po ilgų komisijos svarstymų lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtinės Patricija D. (4 m.) ir Jorūnė K. (5 m.) savo amžiaus grupėse pažymėtos, kaip gražiausiai padeklamavusios eilėraštukus.

Sveikiname visus konkurso dalyvius ir jų mokytojus bei tėvelius! Klausydami mažųjų konkurso dalyvių labai džiaugėmės, kad, pedagogų ir tėvelių pastangomis, meninis skaitymas ir toliau puoselėjamas, nuo mažų dienų skiepijama meilė ir pagarba Tėvynei, gimtajai kalbai, o žodis vaikų lūpose suteikia didžiulį pasitenkinimą ne tik mums, bet ir jiems patiems.

Padėkos nusipelno ir konkurso rėmėjai: leidykla „Nieko rimto“, parūpinusi laureatams gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygeles su autoriaus autografu, vaikų poetė Zita Gaižauskaitė, paskyrusi dalyviams po savo eilėraščių knygelę, Alytaus apskrities Druskininkų policijos komisariatas, padovanojęs prizų su Lietuvos policijos simbolika.

Lopšelio-darželio „Žibutė“ informacija