Druskininkų Švietimo centre edukacinė vaikų vasaros stovykla – svajonių vasara

Vasaros metu, kai vaikai nori patirti daugybę įspūdžių, keliauti, pramogauti, atrasti naujų draugų, o tėveliai bei kiti artimieji dirba, tikru išsigelbėjimu tampa vaikų vasaros stovyklos ir ten siūlomos programos.

Stovyklose – veiklų įvairovė

Druskininkų kurorte vasaros atostogų metu vieši daug svečių, tarp jų – ir didmiesčiuose gyvenančių buvusių druskininkiečių su šeimomis, žmonių, atvykusių iš svetur. Atsižvelgus į gyventojų prašymus ir poreikį, Druskininkų savivaldybės Druskininkų švietimo centre organizuota stovykla.

Dienos užimtumo stovykloje kiekvieną darbo dieną liepos-rugpjūčio mėnesiais nuo 8.30 iki 17 val. stovyklautojai pramoginei, lavinamajai, kūrybinei, edukacinei, sportinei veiklai turėjo galimybę naudotis šio centro įstaigų patalpomis, „Atgimimo“ mokyklos aikštynu, jiems organizuotos pažintinės ekskursijos po K. Dineikos sveikatingumo, Grūto, Vijūnėlės parkus, išvykos į gražiausias apylinkes. Vaikai susipažino su gamtos grožiu, lankėsi pramogų objektuose, noriai dalijosi įspūdžiais ir laukė naujos stovyklos dienos. Suburta 16 stovyklautojų grupelė vis didėjo, stovyklautojų vis daugėjo. Stovykla, pradėta organizuoti prieš keletą metų, tapo labai populiari ir pritraukia vis daugiau naujų stovyklautojų.

Stovyklos vadovės  A. Balčiūnienė ir Ž. Baležentienė džiaugiasi puikiais vaikų bei tėvelių atsiliepimais/Justino Kygos nuotrauka

„Vasara yra metas, kai tėvai nerimauja dėl vaikų užimtumo ir nori, kad šie kuo turiningiau praleistų poilsio laiką. Šioje stovykloje buvo užtikrintos vienodos galimybės smagiai pramogauti – apsilankyti Vandens parke, sporto salėje „Aqua Gym“, „Snow Arena“ žaidimų kambaryje, „One“ nuotykių, Grūto parkuose, zoologijos sode, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, amatų centre „Menų kalvė“, boulinge, susipažinti su miesto istorija, dalyvauti edukacinėje programoje „Plepi ponia“, plaukti garlaiviais, žiūrėti kiną, ragauti sūrių ir matyti, kaip jie gaminami, vykti į pasieniečių užkardą, policijos komisariatą, gaisrinę: susipažinti su kinologais, išvysti tarnybinius šunis, ginklus, pažinti skirtingas profesijas, vykti į ekskursijas, pietauti gryname ore, žaisti stalo žaidimus, sportuoti“, – pasakojo stovykloje dirbusi mokytoja Aida Balčiūnienė.

„Visas šis laikas ir buvimas su vaikais tapo tikra dovana. Buvo gera matyti jų draugystes, patirtis, įspūdžius, gražias emocijas. Nebuvo monotonijos – tik daugybė puikių emocijų, kasdien pasikraunant gyvenimo džiaugsmo. Puikūs tėvelių atsiliepimai ir paskatinimai taip pat augina sparnus, motyvuoja. Jie džiaugėsi turininga ir ypatinga vaikų vasara, edukacijomis, net ir per miesto pažinimo, istorijos prizmę“, – įspūdžiais dalijosi jos kolegė mokytoja Žydrūnė Baležentienė.

Abi stovyklos vadovės džiaugėsi, matydamos klegančius, čiauškančius vaikus ne tik gimtąja, bet ir užsienio kalbomis, aplinkiniai vaikai taip pat klausėsi, mokėsi, bandė kalbėti, kai kurie turėjo galimybę gilinti turimas žinias.

 „Diena, savaitės, mėnesiai prabėgo akimirksniu. Juolab, turint tokią puikią mokytojų komandą, džiaugiamės gimnazistėmis-padėjėjomis, kurios labai padėjo, buvo atsakingos ir rūpestingos. Net ir toje pačioje pramogų vietoje mažesniesiems galėjome pasiūlyti vieną, vyresnėliams – kitą programą, nes vaikučių amžius svyravo nuo 6 iki 12 metų“, –  pasakojo mokytojos.

Mažiesiems stovyklautojams pasiūlyta veiklų įvairovė/Druskininkų švietimo centro nuotraukos

Stovykla labai patiko

„Negaliu atsidžiaugti vaikų patirtomis emocijomis, įspūdžiais, kelionėmis. Rekomenduoju visiems savo draugams! Ši stovykla – vaikų svajonių vasara, kiekviena diena – naujas nuotykis, gera, kad tokios stovyklos pralenkia net didmiesčių pasiūlą. Kadangi buvo daug skirtingų vaikų, atvykusių ir iš svetur, vaikai galėjo mokytis kalbėti užsienio kalba“, – pasakojo stovyklautojų Ignės ir Evijos mama Nijolė Bazienė.

„Stovykloje daug pamačiau, keliavau, atradau, patyriau, buvo labai smagu susipažinti su kitais vaikais. Kiekviena stovyklos diena buvo labai įdomi, norėjosi greičiau grįžti atgal“, – dalijosi įspūdžiais stovyklautoja Ignė Bazytė.

„Labai džiaugiuosi, kad galėjau tiek nuveikti ir pamatyti kartu su sese, esame labai laimingos“, – antrino jos sesutė Evija.

„Iš Nojaus girdėjau tik pačius geriausius atsiliepimus – būta daug naujų veiklų, potyrių, draugų, jis nekantriai laukdavo vis kitos dienos įspūdžių. Sūnus sutiktus naujus draugus dar pamokė ir užsienio kalbos“, – šypsojosi stovyklautojo Nojaus mama Inga Fiodorovienė.

„Esame labai patenkinti. Dukra Aistė visos stovyklos metu kartu su kitais vaikais laiką leido labai aktyviai. Kiekviena diena – nauja kelionė, edukacijos. O mokytojos visada buvo šalia, duodavo puikių gyvenimiškų patarimų, ne tik kartu dalyvavo veiklose, prižiūrėjo, bet ir mokė tolerancijos, akcentuodamos patyčių temą. Jos tapo vaikų autoritetais. Šią stovyklą mielai ir džiugiai rekomenduosiu kitiems“, – įspūdžiais dalijosi Aistės mama Jurgita Šimoniūtienė.

„Ypatingai džiaugiamės, kad ši stovykla sujungė ne tik Druskininkų tėvelių vaikus, bet ir atvykusius iš kitų miestų ar sugrįžusius iš svetur. Galime pristatyti Druskininkus, parodyti jų grožį, išvystytą infrastruktūrą ir gyvenimo kokybę. Vasaros laikotarpiu įdarbiname ir mokytojus, kuriems atostogos prailgsta, bei jaunus žmones, kurie svajoja apie mokytojo profesiją. Gera girdėti tokius puikius atsiliepimus, kad viskas pavyko sklandžiai, atsižvelgiant į tėvelių pageidavimus. Stengsimės pateisinti lūkesčius, tęsti pradėtus darbus, būti lyderiais, vaikams suteikti viską, kas geriausia“, – sakė Švietimo centro direktorius Vytautas Gintutis.