Turistų skaičius Druskininkuose pasiekė neregėtas aukštumas

Tai, kad Druskininkai tampa pačia patraukliausia vieta Lietuvos ir užsienio turistams, patvirtina ir oficialūs Lietuvos statistikos departamento naujausi duomenys. Pagal juos, pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, turistų skaičius Druskininkuose padidėjo net 7,2 proc. ir sudarė 176 tūkst. 230. Jei tokia pat sėkminga bus ir antroji metų pusė, Druskininkai šiemet gali pagerinti 21 metų turistų lankomumo rekordą – sulaukti 350 tūkst. svečių.

Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, turistų skaičius Druskininkuose padidėjo net 7,2 proc./Roberto Kisieliaus nuotraukos

Analizuojant turistų, atvykstančių iš Lietuvos ir užsienio, skaičių, mūsų šalies turistų skaičius padidėjo 7,6 proc., o užsieniečių – 6,3 proc. Užsieniečiai sudarė 33 proc. visų turistų, o lietuviai – 67 proc.

Statistikos departamento pateiktoje medžiagoje matyti, jog daugiausia užsienio svečių atvyksta iš Lenkijos, ir jų skaičius nuolat didėja. Štai pernai per pirmąjį pusmetį mūsų kurortą aplankė 12 707 lenkų turistai, o šiemet per tą patį laikotarpį jų skaičius padidėjo net 13,2 proc. – atvyko 14 385 žmonės.

Džiugina ir padidėjęs turistų iš Baltarusijos skaičius, jų šį pusmetį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sulaukėme 5,6 proc. daugiau.

Įdomu tai, jog pastebimai padaugėjo turistų iš Izraelio. Jų per pusmetį atvyko net 30,4 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Taip pat padidėjo turistų iš Vokietijos (6,4 proc.), Estijos (9,4 proc.) bei kitų pasaulio šalių (26,5 proc.).

Pagal pateiktą statistiką, šiemet sumažėjo turistų iš Rusijos (-5,1) proc.

Analizuojant turistų nakvynių Druskininkuose pokyčius, verta pastebėti, jog bendras nakvynių skaičius šių metų pirmąjį pusmetį padidėjo net 8 proc. – lietuvių nakvynių – 11,7 proc., o užsieniečių – 4,3 proc. Taip pat galima teigti, jog ilgėja turistų buvimo laikas Druskininkuose.

Per dvidešimt metų, kai pradėtas fiksuoti turistų skaičius, svečių Druskininkuose padidėjo beveik 8 kartus.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus Rimanto Palionio teigimu, tokių gerų rezultatų pavyko pasiekti, aktyviai ir sistemingai dirbant su užsienio partneriais bei Druskininkų verslo bendruomene.

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, sumažėjo turistų skaičius iš Rusijos, centro vadovas paminėjo tam tikrus politinius aspektus ir padidėjusias rusų turistų galimybes išvykti į Turkijos kurortus.

„Mes atlikome daug rinkodaros veiksmų ir Lietuvoje, ir užsienyje, taip pat tiesiogiai dirbome su kelionių organizatoriais mūsų šalyje ir svetur, todėl galima pasidžiaugti gerais rezultatais“, – sakė R. Palionis.

Linas Urmanavičius, Druskininkų mero pavaduotojas: „Turistų srauto augimas maloniai nustebino. Džiugu, kad daugėja turistų iš Lenkijos, akivaizdu – jiems esame patrauklūs. Taip pat džiugina tai, kad platėja užsienio svečių geografija, sulaukiame turistų iš įvairesnių šalių. Vis daugiau užsieniečių atranda Druskininkus. Norėčiau pasidžiaugti Druskininkų verslininkų pastangomis, sudarant turistams palankias sąlygas. Jie sugebėjo nedidinti paslaugų kainų, siūlo geriausią kainą ir kokybės santykį, išplėtė paslaugų spektrą, pasirūpino, kad visų amžiaus grupių svečiai pas mus rastų įvairių pramogų. Reikia pripažinti, jog tinkamai išnaudojamos Nemuno teikiamos galimybės, pasiūlyta kitų vandens turizmo paslaugų.“

Druskininkų  savivaldybės informacija