Draugystė su knyga yra prasminga

Tyrimais įrodyta, kad ankstyvajame amžiuje pradėjusių skaityti vaikų intelektas ir mokymosi pasiekimai yra aukštesni nei tų, kurių skaitymo gebėjimai yra silpni. Taip pat teigiama, kad vaikai, kurie nesulaukia pakankamai pagalbos ir dėmesio, mokydamiesi skaityti, gali prarasti ir kitus skaitymo pranašumus vėlesniame amžiuje.

Leipalingio miestelio bibliotekoje mokytojai organizuoja pamokas ir kitas veiklas, mokiniai dalyvauja įvairiuose bibliotekoje organizuojamuose knygų pristatymo bei kituose renginiuose/Mokyklos archyvo nuotrauka

Žinoma, svarbiausia, kad vaikai kuo dažniau matytų skaitančius tėvus, tačiau labai svarbu skaitymo kultūrą ugdyti ir mokykloje. Skaitymas praturtina žodyną, lavina iškalbą, o gera iškalba ir gausus žodynas didina pasitikėjimą savimi – tai vaikui būtina. Todėl labai svarbu, kad jis susidraugautų su knyga.

Per A. Lindgren gimtadienį į klases subėga daugybė „Pepių Ilgakojinių“/Mokyklos archyvo nuotraukos

Mūsų progimnazijoje didelis dėmesys skiriamas knygai, skaitymo įgūdžių lavinimui, kūrybiškumo ugdymui. Kasmet organizuojami Lietuvių kalbos dienų renginiai. Tiesa, šiais metais jie vyks nuotoliniu būdu. Tradiciniu tampa lietuvių kalbos ir dailės projektas „Mano knyga“, jo metu vaikai kuria savo knygą, ją pristato klasės draugams. Tai tikrai puikūs kūrybiniai darbai! Na o šiais metais, dalyvaudami tarptautiniame projekte su Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla ir Baltarusija, įsigysime knygų rišimo įrangą, kurią naudosime organizuojamiems edukaciniams užsiėmimams kraštotyros muziejuje. Tokiu būdu sudarysime sąlygas ir visos Savivaldybės mokiniams susipažinti su knygos istorija ir patiems pabūti knygrišiais.

Labai didžiuojamės ir savo mokinėmis, kurios jau ne vienerius metus tampa epistolinio rašinio konkurso nugalėtojomis Savivaldybėje. Šiais metais nugalėtoja tapo šeštokė Vytė Jarmalavičiūtė, o pernai – septintokė Aurėja Dailydaitė. Beje, Aurėja šiemet tapo Savivaldybės meninio skaitymo konkurso nugalėtoja. Suprantama, prie mergaičių sėkmės daug prisidėjo ir puiki lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Laima Skripkaitė, kuriai esame dėkingi už nuoširdų kasdienį ir prasmingą darbą.

Progimnazijoje gyvuoja dar viena labai graži tradicija – jau antrus metus paminimas vaikų rašytojos Astrid Lindgren gimtadienis. Šią dieną į klases subėga daugybė „Pepių Ilgakojinių“, kurios sukelia labai daug gerų emocijų, juoko ir žaismės. Rašytojos gimtadienį organizuoja pradinių klasių mokytojos, kurios taip pat tądien tampa knygos personažais.

Labai prasmingos veiklos vyksta, bendradarbiaujant su Leipalingio miestelio biblioteka. Joje mokytojai organizuoja pamokas ir kitas veiklas, taip pat mokiniai dalyvauja įvairiuose bibliotekoje organizuojamuose knygų pristatymo bei kituose renginiuose. Mes auginame skaitytoją!

Prieš karantino paskelbimą progimnazijoje įsirengėme Mažųjų bibliotekėlę. Ten pradinukai labai noriai skaito knygeles, patys jas administruoja, taip mokosi savarankiškumo ir atsakomybės. Kad bibliotekėlėje būtų kuo daugiau knygelių, prieš Kalėdas organizavome akciją „Padovanok knygą“. Sulaukėme daug dėmesio ir dovanų – apie 200 knygų. Už padovanotas puikias knygeles vaikams dėkojame mokytojams, mokinių tėveliams, Druskininkų gidų grupės „Artelė“ vadovei Tatjanai Zielinskij, Leipalingio seniūnui Antanui Krancevičiui. Mes tikimės, kad bibliotekėlėje knygų rasis vis daugiau, kad vaikai kuo daugiau skaitytų, augtų kūrybingi ir atsakingi.

Dėmesį skiriame ir didesniesiems. Pamažu atnaujiname progimnazijos bibliotekos grožinės literatūros fondus, atnaujiname bibliotekos bei skaityklos erdves, kad jos būtų patrauklios ir šiuolaikiškos. Norime, kad, pasibaigus nuotoliniam mokymuisi ir sugrįžus į mokyklą, laisvu nuo pamokų metu paauglys ne tik domėtųsi skaitmeniniais dalykais, bet ir atrastų įdomią knygą.

Taigi draugystė su knyga visada yra prasminga. Skatindami savo vaikus kuo daugiau skaityti, padėsime jiems siekti kuo geresnių mokymosi rezultatų, auginsime juos, kaip asmenybes.

Asta Černiauskienė,
Leipalingio progimnazijos direktorė