Praktiką Druskininkų ligoninėje atlikusi A. Navickaitė: „Matydama šiandieninę situaciją pasaulyje, esu dar labiau užtikrinta dėl profesijos pasirinkimo“

Nuo vaikystės gydytoja tapti svajojusi vilnietė Agnė Navickaitė neseniai baigė praktiką Druskininkų ligoninės Vaikų ligų skyriuje. Mergina šiek tiek apgailestauja, kad dėl šalyje paskelbto karantino praktikos laiką teko sutrumpinti. Ji sako labai norėjusi likti ligoninėje ir tokioje neeilinėje situacijoje padėti personalui. Paklausus, ar būsimos medikės negąsdina šiuo metu visame pasaulyje sparčiai plintantis koronavirusas ir medikams tenkantys iššūkiai, mergina, nedvejodama, atsako – tai tik sustiprino jos norą tapti gydytoja.

Druskininkų ligoninėje, būsima medikė džiaugėsi, kad nuo pirmos dienos jautėsi kolektyvo dalimi/Asmeninio archyvo nuotrauka

Vilniaus Saulėtekio mikrorajone užaugusi Agnė apie medikės darbą svajojo nuo mažens. Savo šeimoje ji medicinos kelią pasirinko pirmoji. „Norėjau studijuoti lazerinę fiziką Vilniaus universitete. Baigusi mokyklą, pajutau didelį troškimą įgyti profesiją, kuri suteiktų galimybę kiekvieną dieną padėti žmonėms. Apsvarsčiusi kelis variantus, grįžau prie gydytojo pašaukimo ir studijuodama nei karto nesuabejojau savo kelio pasirinkimu“, – apie profesijos pasirinkimą pasakojo pašnekovė.

A. Navickaitė apie medikės profesiją svajojo nuo vaikystės/Asmeninio archyvo nuotrauka

Pasak Agnės, Vilniaus ir kitų didžiųjų miestų ligoninėse praktikuotis susirenka labai daug studentų, todėl galimybių tiesiogiai prisiliesti prie gydytojo darbo jie gauna mažiau. Būtent todėl mergina praktikai pasirinko Druskininkų ligoninę. Ir labai tuo Agnė džiaugiasi: „Jau pačią pirmą dieną mane pasitiko labai draugiškas kolektyvas. Atėjus susitvarkyti dokumentų, administracijoje man padarė kavos, darbuotojos klausinėjo apie studijas, specialybės pasirinkimą, domėjosi, iš kur aš kilusi. Nuo pat pirmos akimirkos Vaikų ligų skyriaus vedėja mane globojo, nuoširdžiai mokė, kartu vizituodavome pacientus, apžiūrėdavome juos, paskirdavome gydymą, pildydavome dokumentus. Ji mane išmokė daugybės praktinių dalykų, paaiškino, kas svarbu, apžiūrint vaikus, kokias ligas pagal taip galime įtarti, kaip jas diferencijuoti. Kasdien į darbą eidavau, laukdama įdomių pamokų“, – praktikos įspūdžiais dalijosi Agnė.

Pasiteiravus, kas labiausiai praktikos metu jai patiko Druskininkų ligoninėje, būsima medikė džiaugėsi, kad nuo pirmos dienos jautėsi kolektyvo dalimi: „Nė karto darbe nepasijutau, kad trukdau ar esu nereikalinga praktikantė – tą dažnai tenka išgyventi studentams Vilniuje. Personalas man kaip tik dėkodavo už daromus darbus ir džiaugėsi, kad jiems padedu. Nebuvo nei vienos akimirkos, kad neturėčiau ką veikti ir žiūrėčiau į laikrodį, galvodama, kiek dar liko laiko. Atvirkščiai – kartais taip su gydytoja „įsidirbdavome“, kad pamiršdavome nueiti pietų. Arba likdavau valandai ilgiau po darbo“.

Liko labai nedaug, ir Agnė baigs studijas. Pasiteiravus, ar, turėdama rankoje diplomą, norėtų sugrįžti gyventi į kurortą ir dirbti Druskininkų ligoninėje, ji net nesuabejoja: „Baigusi vaikų ligų rezidentūrą, tikrai labai norėčiau“.

Druskininkų ligoninės informacija