Pacientai iš visos Lietuvos kelio sąnario operacijoms renkasi Druskininkų ligoninę

Kelio sąnarys yra viena sudėtingiausių ir pažeidžiamiausių kūno dalių. Pastebėta, kad sąnario pažeidimais ima skųstis vis jaunesni žmonės. Jei anksčiau buvo manoma, kad kelio sąnario skausmai kamuoja tik pagyvenusius žmones, tai pastaruoju metu vis garsiau įvardijama, jog kelio sąnario pažeidimai yra ir jaunų, aktyviai sportuojančių žmonių problema.

Dažnu atveju pacientai neišvengia operacijos, tačiau, apsisprendus operuotis didžiuosiuose Lietuvos miestuose, neretai tenka laukti ilgose eilėse. Vis daugiau pacientų iš visos Lietuvos kelio sąnario operacijai renkasi Druskininkus – čia dirba profesionalūs chirurgai, naudojami šiuolaikiški, inovatyvūs ir pažangūs gydymo metodai.

Vis daugiau pacientų iš visos Lietuvos kelio sąnario operacijai renkasi Druskininkus – čia dirba profesionalūs chirurgai, naudojami šiuolaikiški, inovatyvūs ir pažangūs gydymo metodai.

Taikomas Oksfordo universiteto metodas

Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas Vytautas Kvedaras sako, kad žmogaus sąnariai kenčia nuo metų naštos, ligų, antsvorio, sunkaus fizinio krūvio, ypač sportininkams, traumų, infekcijų, reumatoidinio artrito ar įgimtų priežasčių.

„Sąnarių protezavimo metodų yra labai daug. Dabar galima atlikti ir vienpusį kelio sąnario endoprotezavimą. Oksfordo universiteto metodas, kai pakeičiama tik dalis sąnario, jau taikomas ir mūsų ligoninėje. Pirmąsias operacijas Druskininkų chirurgai traumatologai atliko su drauge su konsultantu iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės – Ortopedijos skyriaus vadovu Tomu Sveikata. Jos buvo sėkmingos, pacientai jaučiasi gerai. Taigi planuojame ateityje šį metodą taikyti dažniau“, – pasakojo V. Kvedaras.

Pasak jo, per vienpusę kelio sąnario endoprotezavimo operaciją sąnarys traumuojamas mažiau, nei atliekant viso sąnario keitimo operaciją. Ar galima atlikti tokią operaciją, priklauso nuo sąnario pažeidimo ir jo būklės.

Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas džiaugėsi, kad skyriuje suburtas kvalifikuotas personalas. „Pas mus dirba tikrai patyrę sąnarių protezavimo specialistai. Apskirtai Druskininkų chirurgai pasiruošę atlikti daugybę įvairių operacijų, svarbiausia, kad joms būtų gautas finansavimas iš Valstybinės ligoninių kasos. 2019 metais Druskininkų ligoninėje buvo atlikta 200 sąnarių operacijų – panašiai tiek, kiek atliekama apskričių didžiosiose ligoninėse. Tad mums tai tikrai puikus rezultatas. O mane labiausiai džiugina atliktų operacijų kokybė“, – sako V. Kvedaras.

Pacientai – ir druskininkiečiai, ir didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai

Kelio sąnario operacijai Druskininkus pasirinko ir ekonomistas, aktyvus visuomenės veikėjas, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos pirmininkas, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys.

Jis porą metų laukė kelio sąnario operacijos Vilniuje. Santaros klinikoje jau buvo užsakytas implantas, tačiau pasaulį apėmusi pandemija operaciją nukėlė neribotam laikui.

G. Žižys: „Džiaugiuosi Druskininkuose man sėkmingai atlikta pusės sąnario rekonstrukcine operacija“/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Kelio skausmas buvo nepakeliamas, vyriškis ilgiau laukti negalėjo, todėl, pasikonsultavęs su gydytojais, nusprendė kreiptis į Druskininkų ligoninės chirurgus traumatologus.

„Džiaugiuosi Druskininkuose man sėkmingai atlikta pusės sąnario rekonstrukcine operacija. Pusė sąnario – perpus mažiau skausmo, o po operacijos nė minutei neprireikė ramentų“, – pasakojo G. Žižys ir pridūrė, kad kituose miestuose ilgose eilėse laukiantys pacientai neturėtų kentėti ir laukti mėnesių mėnesius.

„Druskininkų ligoninėje dirbantys chirurgai – puikūs specialistai. Esu labai dėkingas Chirurgijos skyriaus chirurgams traumatologams. Dar laukia tokia pati kito kelio operacija – ją atliksiu Druskininkų ligoninėje“, – sakė G. Žižys.

Naujos kartos lazeris – operacijoms ir diagnostinėms procedūroms

Druskininkų ligoninėje operacijų spektras – labai įvairus. Pacientams naujos kartos lazeriu atliekamos išsiplėtusių venų operacijos, cistų, įvairių darinių destrukcija.

Šis gydymo metodas išbandytas ir pastaruoju metu vis dažnesnės ligos – hemorojaus gydymui. Pasak Chirurgijos skyriaus vedėjo V. Kvedaro, yra nemažai hemorojaus operacinio gydymo būdų ir metodikų, bet vienas iš inovatyvių, audinius tausojančių, minimaliai invazyvių operacinio gydymo metodų – hemorojinių mazgų pašalinimas medicininiu lazeriu. Šis gydymas patrauklus tuo, kad procedūra trunka iki pusvalandžio, būna trumpesnis pooperacinis laikotarpis, geri gydymo rezultatai ir beveik nepasitaiko komplikacijų.

„Tokia operacija dažniausiai atliekama privačiose klinikose ir brangiai kainuoja. O mes ją atliekame mūsų ligoninėje, – sakė V. Kvedaras. – Pirmajam pacientui rinktis mūsų ligoninę rekomendavo Vilniaus medikai, ir jis liko patenkintas“.

Naujos kartos lazerį ligoninė įsigijo, įgyvendindama projektą „Novatoriškų medicinos technologijų diegimas VšĮ Druskininkų ligoninėje“ – jam lėšų skyrė Druskininkų savivaldybė iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Chirurgijos skyriaus vedėjo V. Kvedaro teigimu, pastangas įsisavinti naujus gydymo metodus labai palaiko Druskininkų ligoninės vadovai, Savivaldybė, o tai labai motyvuoja gydytojus įgyti naujų žinių ir įgūdžių: „Kadangi dėl COVID-19 apribotos planinės operacijos, yra laiko pasitobulinimui. Naujų metodų įsisavinimas reikalauja didesnio susikaupimo, šiek tiek daugiau laiko, didesnio komandos susiderinimo tarpusavyje. Dabar galime tai daryti.“

Druskininkų ligoninės informacija