Nuo šiol profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos atskiroms grupėms bus privalomi

Nuo kovo 27 d. įsigaliojo Vyriausybės priimtas nutarimas dėl darbų ir veiklos sričių, kuriose dirbantiems žmonėms bus privaloma atlikti koronaviruso (COVID-19) nustatymo tyrimą.

Tikrintis, ar neserga, periodiškai – kas 7-10 dienų – privaloma darbuotojams, kurie dirba įstaigose, teikiančiose asmens sveikatos priežiūros; socialines, švietimo paslaugas, taip pat – vaistinių darbuotojams.

Prieš pradėdami dirbti arba vykdyti veiklą po draudimų ar ribojimų panaikinimo, vieną kartą – prieš grįžtant į darbą – pasitikrinti, atlikdami tyrimą dėl COVID-19 turės darbuotojai, kurie dirba kultūros ir meno; fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto; viešojo maitinimo paslaugų teikimo; mažmeninės prekybos; laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla); grožio paslaugų ir apgyvendinimo.

Kam nereikia tirtis dėl COVID-19?

– asmenims, persirgusiems koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų;

– tiems, kurie turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;

– paskiepytiems vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu;

– paslaugų tiekėjams, kurie šiuo metu jau yra atnaujinę savo veiklą ir dirba;

– tiems, kurių veikla yra sustabdyta ar negalima dirbti kontaktiniu būdu dėl karantino paskelbimo.

Darbuotojas, kuriam privaloma atlikti tyrimą, savo darbdaviui turės pateikti tai įrodantį dokumentą. Prisijungęs prie savo paskyros www.esveikata.lt, kiekvienas žmogus galės matyti, atsisiųsti ir, prireikus, atsispausdinti tyrimo dėl COVID-19 atsakymą. Negalintiems prisijungti prie portalo, neturintiems elektroninio parašo ar autentifikavimosi užtikrinimo priemonių per bankinę sistemą, rekomenduojama dėl tokios pažymos išdavimo kreiptis į gydymo įstaigas. Darbdavys turi užtikrinti savo įstaigos darbuotojų profilaktinį testavimą dėl COVID-19.

Tyrimai vykdomi savivaldybių mobiliuosiuose punktuose. Registruotis tyrimui galima, skambinant į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.