Druskininkiečiai savo parašais reiškia palaikymą sanatorijos „Belorus“ darbuotojams

Be atlyginimų, be darbo ir nežinioje jau ketvirtą mėnesį gyvenantys sanatorijos „Belorus“ darbuotojai neprisišaukia pagalbos iš Lietuvos valstybinių institucijų. Iki šiol nėra konkrečių sprendimų dėl sanatorijos ateities, sankcijų panaikinimo, neaiškus ir sanatorijos darbuotojų likimas.

Savo parašais išreikšti palaikymą sanatorijos „Belorus“ darbuotojams galima iki pat penktadienio nuo 14 iki 18 val. Maironio g. 4 esančioje sanatorijos „Belorus“ automobilių stovėjimo aikštelėje, taip pat – prie didžiųjų prekybos centrų/Sanatorijos „Belorus“ archyvo nuotraukos

Druskininkų savivaldybės tarybos nariai, meras Ričardas Malinauskas, sanatorijos „Belorus“ Darbo taryba ir profesinė sąjunga dėl sudėtingos situacijos ne kartą kreipėsi į Prezidentą, Vyriausybę, Užsienio reikalų ministeriją, kitas atsakingas institucijas, tačiau konkrečių atsakymų ir situaciją keičiančių sprendimų sulaukti nepavyko.

Šią savaitę sanatorijos „Belorus“ žmonės kreipėsi į visus druskininkiečius, prašydami pasirašyti raštą, kuriame prašoma panaikinti sankcijas sanatorijai.

„Beveik 400 sanatorijos „Belorus“ darbuotojų ir jų šeimos prašo druskininkiečių bendruomenės palaikymo. Palaikyti galite kiekvienas, pasirašydamas kreipimąsi į Gitaną Nausėdą, Vyriausybę, Lietuvos Respublikos Seimo frakcijas, prašant panaikinti VšĮ sanatorijai „Belorus“ taikomas sankcijas.

Visą savaitę iki pat penktadienio nuo 14 iki 18 val. pasirašyti galite Maironio g. 4 esančioje sanatorijos „Belorus“ automobilių stovėjimo aikštelėje, taip pat prie prekybos centrų. O jei neturite galimybės atvykti ir pasirašyti fiziškai, galite savo palaikymą išreikšti ir elektroniniu būdu – bit.ly/3sKwfFq“, – rašoma socialiniuose tinkluose išpaltintame sanatorijos darbuotojų kreipimesi.

Trečiadienį prie vieno prekybos centro, šalia kurio stovėjo automobilis su parašų rinkimo lapais, pakalbinome pasirašiusius druskininkiečius. Visi jie vienbalsiai sakė nerimaujantys dėl sanatorijos ir jos darbuotojų ateities, todėl tikisi, jog tūkstančiai palaikymo parašų įtikins Prezidentą ir Vyriausybę iš esmės spręsti sanatorijos problemą ir panaikinti sankcijas.

Sanatorijos „Belorus“ Darbo tarybos pirmininkas Vladislav Šaruckij teigė, kad per keletą dienų savo parašus po kreipimusi paliko daugiau kaip du tūkstančiai druskininkiečių.

„Žmonės noriai pasirašinėja, nes supranta, jog kiekvienas gali patekti į panašią situaciją, kad, netikėtiems vėjams papūtus, kiekvienam gali būti negerai“, – sakė V. Šaruckij.

Jis informavo, kad iki penktadienio vakaro surinkti parašai savaitgalį bus skaičiuojami, sisteminami. Tikimasi, kad pavyks surinkti apie 3 tūkstančius sanatoriją palaikančių parašų.

„Iškart po Velykų planuojame nuvežti parašus į Vilnių, įteikti Prezidentui Gitanui Nausėdai, tegul šalies vadovas mato, kad Druskininkų bendruomenė mus palaiko ir jai rūpi sanatorijos darbuotojų likimas“, – sakė V. Šaruckij.

„Mano Druskininkai“ informacija