Druskininkų „Ryto“ gimnazijos abiturientai skiepijasi noriai – tikisi kuo greičiau grįžti į normalų gyvenimo ritmą


Praėjusią savaitę Druskininkuose pradėtas abiturientų vakcinavimas. Iš 117 „Ryto“ gimnazijos abiturientų skiepytis užsiregistravo 88. Kalbinti mokiniai vienbalsiai sakė, kad tiki, jog skiepai padės greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo, leis susitikti su seneliais ir kitais artimaisiais, suteiks galimybę išmėginti daugiau pramogų.

Praėjusią savaitę Druskininkuose pradėtas abiturientų vakcinavimas – paskiepyti jaunuoliai tikisi greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo, susitikti su seneliais ir kitais artimaisiais/Dianos Sinkevičiūtės nuotraukos

„Pradžioje buvau prieš vakcinas, nepasitikėjau, bet kuo toliau, tuo labiau nuomonė ėmė keistis – viešoje erdvėje daug informacijos apie jų kūrimą, tobulinimą. Pasiskiepijo mama, kiti šeimos nariai – artimųjų pavyzdžiai man parodė, kad skiepai gali padėti užkirsti kelią COVID-19 plitimui, o mums padės grįžti į normalų gyvenimą, laikyti egzaminus“, – sakė abiturientas Andrius.

Abiturientai apgailestavo, kad dėl pandemijos neįvyko jiems svarbios šventės – šimtadienis, paskutinis skambutis ir vylėsi, kad pasiskiepiję galės nors trumpam grįžti į mokyklą.

„Pasiilgome laisvumo, kai nereikia galvoti, ar reikės kaukės, ar nereikės? Reikės laikytis atstumo, ar ne?“, – sakė viena iš pasiskiepijusių abiturienčių.

Abiturientams, kurie dar neužsiregistravo skiepui, Druskininkų savivaldybė primena – visada galite kreiptis į mokyklos administraciją ir būsite užregistruoti skiepui.

Vakcinacija Druskininkų savivaldybėje vykdoma sklandžiai ir aktyviai.

Šiuo metu Druskininkuose jau pasiskiepiję 21,56 proc. gyventojų – pagal pasiskiepijusiųjų procentą Druskininkų savivaldybė yra trečia šalyje.

Savivaldybės mero Ričardo Malinausko teigimu, Druskininkuose norinčiųjų skiepytis yra daugiau, nei gaunama vakcinų. „Džiaugiuosi druskininkiečių bendruomenės aktyvumu ir sąmoningumu, nes skiepai yra mūsų galimybė grįžti į įprastą gyvenimą. Skiepijimo tempas Druskininkuose priklauso nuo mums skiriamų vakcinų kiekio. Tiek, kiek gauname, iš karto ir sunaudojame. Norėtųsi, kad Sveikatos apsaugos ministerija atsižvelgtų į tai, skirstydama vakcinas, ir visi norintieji, kuriems pagal prioritetą priklauso skiepai, juos gautų kaip galima greičiau“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkuose jau pasiskiepiję 21,56 proc. gyventojų – pagal pasiskiepijusiųjų procentą Druskininkų savivaldybė yra trečia šalyje/SAM maketas