Druskininkų ligoninė veiklą atnaujins palaipsniui, kol kas prioritetinėmis išlieka nuotolinės paslaugos

Praėjus beveik dviem mėnesiams po karantino paskelbimo, Vyriausybė ligoninėms ir poliklinikoms leido atnaujinti gydymo paslaugas, prieš tai įgyvendinus visus iškeltus reikalavimus jų teikimui.

Druskininkų ligoninė veiklą atnaujins palaipsniui/„Mano Druskininkai“ archyvo nuotrauka

Šalies gydymo įstaigos, tarp jų – ir Druskininkų ligoninė, paslaugas atnaujinti galės tik tada, kai parengs planinių stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų atnaujinimo etapais planus ir juos suderins su kuruojančia regiono įstaiga bei Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

Minėtuose planuose turi būti numatyta, kaip bus teikiamos paslaugas didelės ir mažos rizikos grupėms priskiriamiems pacientams, kokia bus personalo darbo organizavimo tvarka, kaip bus skiriamos apsaugos priemonės darbuotojams ir pacientams ir kita.

„Darbo atnaujinimas tikrai neįvyks taip greitai, kaip galbūt norėtųsi, bet medikų ir pacientų saugumas mums yra pirmoje vietoje. Tikrai suprantame žmonių norą, kad ligoninė dirbtų įprasta tvarka, tačiau labai prašome kantrybės. Pirmiausia palaipsniui atnaujinsime būtiniausias paslaugas. Bet jų teikimo tempas bus lėtesnis – turime užtikrinti, kad pacientai nesibūriuotų, o medikai tarp žmonių vizitų galėtų išvėdinti ir dezinfekuoti patalpas. Patekti pas medikus pirmiausia galės tie pacientai, kuriems negalima padėti nuotoliniu būdu“, – sakė VšĮ Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Jurgita Matuliauskienė. Ji atkreipė dėmesį, kad kol kas ligoninės medikų konsultacijos vyksta nuotoliniu būdu.

Druskininkų ligoninės personalas druskininkiečių prašo supratingumo ir kantrybės – atlikus visas būtinas procedūras, ligoninės veikla bus atnaujinama pamažu, apie visus pokyčius bus informuojama viešai.

Parengta pagal Druskininkų ligoninės informaciją