Burnos higiena – kiekvienam svarbi profilaktinė procedūra, kurios neturėtumėte pamiršti ir prieš atostogas

„Šypsenos akademijos“ burnos higienistė Birutė Kazakevičiūtė pataria: kaip daugelis turi savo kirpėją, šeimos gydytoją, siuvėją, kosmetologą, taip patartina turėti ir savo burnos higienistą – specialistą, kuris pažins pacientą, nuolat profilaktiškai įvertins jo burnos sveikatos būklę ir galės pastebėti net menkiausius pokyčius. Profesionali burnos higiena, pasak specialistės, yra būtina, norint išvengti dantenų uždegimo – gingivito, periodontito ir kitų burnos ertmės ligų.

Burnos higienos procedūra reikalinga ne tik prieš įvairias dantų operacijas, ortodontinį dantų gydymą, dantų plombavimą, implantavimą, balinimą, bet ir profilaktiškai, bent du kartus per metus/Asmeninio archyvo nuotrauka

Burnos higienos procedūra yra reikalinga ne tik prieš įvairias dantų operacijas, ortodontinį dantų gydymą, dantų plombavimą, implantavimą, balinimą, bet ir profilaktiškai, bent du kartus per metus. Taip pat reguliarūs susitikimai su higienistu – tai geriausias būdas laiku diagnozuoti net ir plika akimi nepastebimo ankstyvojo karieso užuomazgas bei kitas dantų bei dantenų ligas ankstyvose jų stadijose.

Prieš atostogas rekomenduojama atlikti burnos higienos procedūrą

Atšilus orams, prasidėjus atostogoms, vis mažiau galvojame apie dantų sveikatą, tačiau, norint išsaugoti gražią ir sveiką šypseną, burnos higienai atostogų neturėtų būti. Planuojant ilgesnes atostogas, prieš išvykstant, rekomenduojama profilaktiškai apsilankyti pas burnos higienos specialistą, kuris įvertins paciento dantų būklę, jei bus poreikis, skirs reikiamus tyrimus ar konsultaciją pas reikalingą specialistą, kad atostogų nesugadintų atsiradęs dantų skausmas. Profilaktiškai atliekama burnos higiena ne tik užtikrins gerą burnos sveikatą, bet ir pagerins estetinį dantų vaizdą, o atostogų metu galėsite jaustis ramiai ir užtikrintai dėl savo burnos sveikatos.

Burnos higiena visų pirma – apsauga nuo rimtesnių problemų

Deja, bet net ir nepriekaištinga dantų higiena namuose neapsaugo nuo apnašų kaupimosi sunkiai prieinamose vietose, dantenų kišenėse. Burnos higienos specialistas, naudodamas ultragarsinį skalerį bei specialius instrumentus, oro abzorcijos būdu nuo visų dantų paviršių ir periodonto kišenių nuvalo ir minkštas, ir kietas dantų apnašas. Procedūros metu pašalina ir mikroorganizmus, jų išskiriamus toksinus. Profesionali burnos higiena yra būtina periodontinių ligų profilaktikai, o susiduriantiems su periodonto ligomis rekomenduojama burnos higieną atlikti ne rečiau kaip kas 3-4 mėnesius.

Dantys gali būti visiškai sveiki, tačiau dantų akmenys gali kauptis po dantenomis. Tokiu atveju patys mes dantų akmenų nematome, jie nėra išvalomi, todėl vystosi gingivitas, periodontitas, kitos burnos ertmės ligos. Dantų akmenys tirpdo kaulą ir tai ateityje gali tapti net dantų netekimo priežastimi. Todėl burnos higiena visų pirma yra prevencinė priemonė apsisaugojimui nuo šių burnos ligų.

Teisingai suformuoti įpročiai ir maloni burnos higienos procedūra

Nors daugeliui pacientų profesionali burnos higienos procedūra jau tapo įpročiu, burnos higienos specialistė B. Kazakevičiūtė pabrėžia, jog vis dar sutinka pacientų, kurie šiai procedūrai atvyksta pirmą kartą. Tokiu atveju nereikėtų jaudintis, „Šypsenos akademijoje“ Jums bus papasakota visa procedūros eiga, todėl jausitės saugiai ir užtikrintai, o po procedūros burnos higienistė Birutė Jums išsamiai papasakos apie tinkamą burnos higienos palaikymą namų sąlygomis, padės išsirinkti tinkamiausias Jūsų individualiai situacijai priemones ir taip suformuosite tinkamus dantų priežiūros įgūdžius namuose. „Šypsenos akademija“ užtikrina, kad šie profilaktiniai vizitai pas burnos higienos specialistą bent du kartus per metus Jums taps ne tik būdu palaikyti gerą burnos sveikatą, bet ir malonumu, nes nejausite jokio skausmo ar diskomforto, o klinikos jauki atmosfera padės atsipalaiduoti.

Burnos higiena svarbi ir vaikams

„Šypsenos akademijos“ burnos higienistė Birutė pabrėžia, jog vaikams pritaikytą burnos higienos procedūrą galima atlikti, vos išdygus dantims. Tėvai ne visada turi laiko atidžiai prižiūrėti vaiko dantis ir juos tinkamai išvalyti, o vaikai iki paauglystės to patys tinkamai padaryti nesugeba. Tad profilaktiškai atlikti burnos higienos procedūrą, kurios metu burnos higienos specialistas tinkamai išvalys vaiko dantis bei paaiškins, kaip tą reikėtų atlikti savarankiškai, yra tiesiog būtina. Apsilankymai odontologijos kabinete taip pat nuo mažens įpratina vaikus nebijoti odontologinių procedūrų, supažindina su dantų priežiūros svarba ir formuoja teisingus dantų priežiūros įgūdžius. „Šypsenos akademija“ skatina tėvelius vaikų dantų sveikata rūpintis nuolat, ne tik prieš mokslo metų pradžią, kada tai padaryti yra privaloma. Daugelis vaikų nešioja įvairius ortodontinius aparatus, todėl kasdienė higiena tampa daug sudėtingesnė, o jos trūkumas greičiau pastebimas ant dantų. Baltos dėmės, nuėmus breketus, arba prie dantenų – tai emalio demineralizacija dėl nuolatinio minkšto apnašo. Todėl burnos higienos procedūra, nešiojant ortodontinius aparatus, yra taip pat labai svarbi.

„Šypsenos akademija“ ypatingą dėmesį skiria profilaktinėms priemonėms, užkertančioms kelią dantų ir burnos ligų vystymuisi, nuolat akcentuoja, jog geriausias būdas „užbėgti už akių“ ligoms yra profilaktika ir diagnostika. Kiekvienam pacientui rekomenduojame bent du kartus per metus apsilankyti pas burnos higienos specialistą, kad būtų įvertina Jūsų dantų ir burnos ertmės būklė, o, esant poreikiui, galėtų būti paskirtos tinkamos profilaktinės priemonės, reikalingi tyrimai ar paskirtas vizitas pas reikiamą specialistą. Burnos higienos procedūros taip pat nereikėtų pamiršti, planuojant ilgesnes išvykas, norint atostogomis mėgautis be jokių rūpesčių ir su gražia bei sveika šypsena.

„Šypsenos akademijos“ Druskininkuose burnos higienos specialistė B. Kazakevičiūtė ne tik profesionaliai atliks burnos higienos procedūrą, bet ir paaiškins, kaip reikėtų elgtis po procedūros, kokias priemones geriausia būtų naudoti kiekvienam pacientui pagal jo individualią situaciją.

Vasara – puikus laikas pasirūpinti savimi. Visą liepos mėnesį „Šypsenos akademijoje“ Druskininkuose taikome ypatingą pasiūlymą – profesionaliai burnos higienai ir skaitmeniniam dantų būklės ištyrimui taikome 50 proc. nuolaidą!

Lauksime Jūsų adresu: K. Dineikos g. 1, SPA Vilnius Druskininkai. Registruotis galite tel. +370 633 90 605, +370 643 52 525 arba internetu:

www.sypsenosakademija.lt

Užsakymo Nr. MDR-312-01