Sprendimai dėl nelegalių migrantų priimti – jie bus laikinai apgyvendinti uždaroje teritorijoje

Prasidėjus masiniam nelegalių migrantų antplūdžiui per Baltarusijos-Lietuvos sieną, labai didelė dalis nelegalų į Lietuvą pateko ir Druskininkų savivaldybės teritorijos ribose.

Nors imigrantų plūstelėjimas į mūsų šalį – Lietuvos valdžios rūpestis, Vidaus reikalų ministerijai paprašius, Druskininkų savivaldybė geranoriškai ėmėsi ieškoti būdų, kaip efektyviai būtų galima spręsti su migrantais susijusias problemas ir užtikrinant vietos gyventojų saugumą.

Migrantų laikinojo prieglobsčio vieta pasirinktas Lipliūnų kaimo teritorijoje esantis Švendubrės upių pasienio kontrolės punktas, jis – laukuose, toli nuo miesto, gyvenamųjų namų, teritorija aptverta aukšta neperlipama tvora, sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, yra visos reikiamos komunikacijos/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Praėjusią savaitę sušauktas Druskininkų savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, savaitgalį buvo vertinama ir analizuojama situacija, ieškota galimų sprendimų.

Druskininkų savivaldybės vadovai suorganizavo specialistų ir atsakingų institucijų vadovų pasitarimą, kuriame buvo aptartos transporto organizavimo, maitinimo, medicininės skubios pagalbos teikimo galimybės.

Vėlų pirmadienio vakarą Druskininkuose lankėsi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir viceministras Vitalijus Dmitrijevas. Susitikimo metu meras Ričardas Malinauskas jiems pristatė mūsų miesto ir seniūnijų ugdymo įstaigų užimtumo planus iki pat rugsėjo mėnesio.

Ministrė pritarė, kad Druskininkams, kaip kurortui, neįmanoma nelegalių migrantų apgyvendinti mokyklose, darželiuose ar kitose patalpose miesto teritorijoje.

Susitikime ministrei buvo pristatytos Druskininkų galimybės prisidėti prie migrantų problemos sprendimo teikiant transportą, maitinimą, sveikatos priežiūrą, apgyvendinimą.

Pirmadienį ryte sušauktame pasitarime su specialistais buvo detaliai išanalizuota visa Druskininkų savivaldybės teritorija ir buvo ieškoma visiems tinkamiausio ir saugiausio sprendimo, apgyvendinant nelegalius migrantus.

„Atsiprašau Kairiojo Nemuno Kranto bendruomenės, Lipliūnų ir Gerdašių gyventojų, tačiau Lipliūnų kaimo teritorijoje esantis Švendubrės upių pasienio kontrolės punktas šiuo atveju yra geriausias sprendimo variantas, pasirenkant migrantų laikinojo prieglobsčio vietą. Jis yra laukuose, toli nuo miesto, toli nuo gyvenamųjų namų, teritorija aptverta aukšta neperlipama tvora, sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, yra visos reikiamos komunikacijos. Pastato vidus pritaikytas pareigūnų darbui, tvarkant dokumentus, o esant situacijai, jei nelegalūs migrantai parodytų agresiją, ten yra įrengtos vienutės jų atskiram patalpinimu“, – sakė R. Malinauskas.

Punktas turi nemažą kiemo teritoriją, kurioje bus galima pastatyti palapines ar kitus laikinus statinius – kaip jau nuspręs ministerija ir pasieniečiai. Ministrė šiai pasiūlytai teritorijai pritarė.

„Iš karto noriu informuoti Gerdašių, Lipliūnų gyventojus ir visą bendruomenę, kad migrantai čia įkurdinti bus tik laikinai, pirminiams sulaikymams. Juos saugos pasieniečiai, patruliuos policijos pareigūnai, jokio laisvo migrantų judėjimo tikrai nebus. Dar kartą pabrėžiu, kad, sprendžiant nelegalių migrantų problemą, man, kaip miesto vadovui, svarbiausias – vietinių žmonių saugumas ir interesai“, – sakė meras.

„Mano Druskininkai“ informacija