Atidarytas atnaujintas Druskininkų ligoninės Vaikų ligų skyrius

Praėjusį ketvirtadienį surengtas atnaujinto ligoninės vaikų ligų skyriaus atidarymas. „Už galimybę sveikti linksmiau!“ – tokiu šūkiu nuo praeitų metų pavasario VšĮ „Druskininkų ligoninė“ ir judėjimas „Už Druskininkus“ kvietė visą druskininkiečių bendruomenę telktis bendram tikslui ir prisidėti prie Druskininkų ligoninės Vaikų ligų skyriaus atnaujinimo.

Žinia apie planuojamas vaikų skyriaus permainas – interjero pakeitimą, palatų rekonstrukciją, žaidimų erdvių ir virtuvėlės įrengimą – sulaukė didelio druskininkiečių palaikymo. O birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dieną, organizuotas šios paramos akcijos renginys parodė, kad druskininkiečių bendruomenė yra, kaip visada, vieninga ir susitelkusi.

Vaikų ligų skyriaus atnaujinimo darbai prasidėjo pernai rugsėjo mėnesį ir jau šių metų pradžioje buvo baigti. Rekonstrukcijos metu buvo atnaujintas visas vaikų ligų skyrius: įrengtas stilingas ir jaukus priėmimo kambarys, kuriame atskirtos erdvės laukiantiems pacientams ir gydytojo apžiūros kabinetas; sutvarkyta viena izoliacinė palata; iš dviejų keturviečių palatų įrengtos keturios vienvietės palatos su jaukiomis žaidimų erdvėmis; viena keturvietė palata performuota į trivietę, kurioje stacionarinė pagalba bus teikiama, sergant net keliems šeimos vaikams. Suformuota ir atnaujinta dviejų vietų stebėjimo palata (teikti pagalbą vaikui iki 24 valandų). Įrengta nedidelė virtuvėlė, kurioje bet kuriuo paros metu galima pagaminti pieno mišinį mažyliui, pasišildyti maisto ar užsiplikyti kavos slaugančiai mamai ar tėčiui. Atnaujintas slaugytojų postas, kuriame sukurta mini bibliotekėlė, atsirado „žaislų fondas“. Atnaujintas skyriaus koridorius tapo ypač šviesus, jaukus. Jis išpuoštas nuostabiais mažųjų piešiniais.

Paramos akcijos metu buvo surinkta 39 342,36 eurų. Lėšas suaukojo ir skyrė įvairios įstaigos, organizacijos ir fiziniai asmenys: Sveikatinimo ir poilsio centras AQUA, Druskininkų savivaldybė, Druskininkų judėjimo „Už Druskininkus“ nariai, Asociacija „Druskininkų klubas“, UAB „Kautros keltuvai“, Druskininkų miesto „Rotary“ klubas, UAB Malonės turtas, UAB „Poilsis Druskininkuose“, UAB KAC, UAB „Transdosa“, MB „Kurorto vaikai“, Druskininkų „Lions“ moterų klubas, Reformus.lt.

Įmonė „Arpolis“ nemokamai suprojektavo ir pagamino virtuvės baldus, įrengė vaikų žaidimo erdves, slaugytojų postą, lentynas. UAB „Keturi kampai“ padovanojo santechnikos įrangą, praustuves. Baldų įmonė ISKU padovanojo du išskirtinio dizaino fotelius su specialiai pagamintu antibakteriniu paviršiumi, kuris saugo nuo infekcijų pernešimo. „Telia Lietuva“ padovanojo tris televizorius, o įmonės atstovas Justas Matulevičius perdavė skyriui ir mikrobangų krosnelę bei elektrinius virdulius.

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos kolektyvas Vaikų ligų skyriui suteikė jaukumo ir šilumos – piešiniais pagyvino skyriaus patalpų sienas. Restoranas „Velvetti“ specialiai akcijai sukūrė „Džiaugsmo“ picą, už kiekvieną iš jų gauti pinigai – 8 eurai – pateko tiesiai į ligoninės sąskaitą.

Skyriuje apsilankę „Atgimimo“, „Saulės“ mokyklų, Policijos komisariato bendruomenės nariai padovanojo stalo žaidimų, skaitymo ir spalvinimo knygelių, spalvotų pieštukų, dėlionių. Vaikų dienos centro „Džiugučiai“ nariai padovanojo patalynės, knygučių.

Taip pat dėkojame Druskininkų jaunimo užimtumo ir Kultūros centro, Pirminės sveikatos priežiūros centro kolektyvams ir visiems bendruomenės nariams, kurie prisidėjo prie šios nuostabios ir visą bendruomenę sujungusios akcijos.

Visų akcijos „Už galimybę sveikti linksmiau!“ dėka mažieji ligoniukai sveiks daug gražesnėje, jaukesnėje, šviesesnėje aplinkoje/Laimos Rekevičienės nuotraukos

VšĮ „Druskininkų ligoninė“ informacija