Alytaus mobiliame koronaviruso patikros punkte dirbs ir druskininkiečių komanda

Šią savaitę Alytaus regione pradėjo veikti valstybinės reikšmės mobilusis koronaviruso patikros punktas, skirtas COVID-19 atvejams tirti.  Šiame punkte dirba Druskininkų ir kitų Alytaus regiono komandos.  Druskininkų sveikatos priežiūros specialistai darbą jame pradeda ketvirtadienio vidurdienį.

Druskininkų sveikatos priežiūros specialistai darbą mobiliame koronaviruso patikros punkte pradeda ketvirtadienio vidurdienį/Inetos Miliūtės nuotrauka

Visi mėginius imantys medikai aprūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis. Jie dalyvavo mokymuose, kaip taisyklingai atlikti COVID-19 tyrimus.

Druskininkiečių komandoje – keturi nariai: mobiliojo punkto koordinatorius Ignas Povilanskas, jo padėjėja Ineta Miliūtė bei mobiliojo punkto darbuotojos – bendrosios praktikos slaugytoja Rūta Kasparavičienė ir pirminės priežiūros darbuotoja Rūta Žūkienė, kurios į punktą imti tepinėlius vyks pasikeisdamos.

„Žinome, kad mobilusis punktas yra rizikos grupėje, kadangi jame tenka susidurti su potencialiu COVID-19 atveju. Į šiuos punktus dėl koronaviruso išsitirti kreipiasi asmenys, kurie grįžo iš užsienio, turėjo kontaktų su šio viruso atvejais, staiga pradėję karščiuoti, kosėti ar dusti.

Druskininkiečiai dalyvavo mokymuose, kaip taisyklingai atlikti COVID-19 tyrimus/Inetos Miliūtės nuotraukos

Mes žinome, kad nėra priemonės, kuri nuo viruso apsaugo 100 procentų. Tačiau turime būti pilietiški ir stengtis stabdyti šią ligą, net ir žinodami, kad tai yra labai pavojinga. Juk kiekvienas norime apsaugoti savo šeimas ir ypač senelius, kuriems ši liga yra pavojingiausia. Taip pat norisi kuo greičiau sustabdyti viruso plitimą, kad viskas grįžtų į senas vėžes“, – sakė mobiliojo koronoviruso patikros punkto koordinatorius I. Povilanskas.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad į mobiliuosius punktus vykti savavališkai – draudžiama. Tai daryti galima, tik gavus Karštosios linijos 1808 konsultantų leidimą. Asmenys tyrimui bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis. Išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma.

Kas ir kada atvyksta tyrimui į punktą, sprendžia koordinatoriai, su kuriais susisiekiama, registruojantis linija 1808. Su tyrimui užsiregistravusiais asmenimis susiekęs koordinatorius paaiškina, ką atvykdamas asmuo turi turėti. Šeimos gydytojo siuntimas tyrimui dėl koronaviruso mobiliame punkte nereikalingas.

Užsiregistravęs asmuo privalo atvykti nurodytu laiku. Tepinėliai siunčiami į Kauno klinikų laboratoriją.