XI Pasaulio Lietuvių sporto žaidynes Druskininkuose planuojama organizuoti 2022 metų vasarą

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas dalyvavo nuotoliniame pasitarime su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Šiugždiniene bei jos komanda. Pasitarimo metu buvo aptartas visam Lietuvos sporto pasauliui svarbus klausimas – XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimas Druskininkuose.

Nuotoliniame pasitarime su Švietimo ir mokslo ministre J. Šiugždiniene bei jos komanda aptartos XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimo Druskininkuose, Lietuvos sporto centro atidarymo ir Druskininkų švietimo srities aktualijos/Nuotolinio susitikimo ekrano nuotrauka

„Džiaugiuosi, kad ministrė ir šią sritį kuruojantys viceministrai supranta žaidynių svarbą ir tai, jog renginys reprezentuos ne tik Druskininkus, bet Lietuvą prieš viso pasaulio lietuvių bendruomenę. Žaidynės turėjo įvykti šiais metais, bet dėl pandemijos datą teko nukelti. Dabar planuojame jas organizuoti 2022 metų vasarą. Iki to laiko reikia pasiruošti – patikslinti darbo grupės sudėtį, patvirtinti tikslią žaidynių datą, sporto šakų sąrašą, rasti lėšų esamos sporto infrastruktūros atnaujinimui. Sutarėme bendradarbiauti, sprendžiant šiuos klausimus“, – po susitikimo sakė R. Malinauskas.

Dar 2017 m. po dešimtųjų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių Kaune vykusiame forume buvo nuspręsta kitas žaidynes organizuoti Druskininkuose.

Kurortas pasirinktas, įvertinus, kad jo sporto infrastruktūra visapusiškai pritaikyta profesionalioms sporto varžyboms ir masiniams sporto renginiams, Druskininkai turi didelę sporto renginių organizavimo patirtį – kurorte kasmet organizuojamos įvairios tarptautinės varžybos, sporto šakų pirmenybės, čempionatai, sporto šventės ir kiti renginiai.

Nuotolinio susitikimo su Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais metu pažymėta, kad Druskininkuose esantis Lietuvos sporto centras savo paslaugų gausa sudarys plačias galimybes treniruotis įvairių sporto šakų profesionalams/Mariaus Dovidausko nuotrauka

Nuotolinio susitikimo su Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais metu aptartas Druskininkuose esantis Lietuvos sporto centras ir jo atidarymo galimybės. Pažymėta, kad centras savo paslaugų gausa sudarys plačias galimybes treniruotis įvairių sporto šakų profesionalams.

„Kai padovanojome šį vertingą, išskirtinėje vietoje esantį sklypą, kad jame būtų pastatytas Lietuvos sporto centras, jau tada jautėme, kad šis centras bus visos Lietuvos pasididžiavimas, į kurį bus galima drąsiai atvežti sportininkus iš viso pasaulio. Ir nors Lietuvos sporto centras nepriklauso savivaldybei, mums labai svarbu, kad būtų užbaigti visi formalumai ir objektas pradėtų veikti“, – sakė meras R. Malinauskas.

Susitikime taip pat aptartos Druskininkų švietimo srities aktualijos: kylantys iššūkiai, pasiekimai, nuotolinis mokymas, bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021-2025 metų plano rengimas.