„Snow Arenos“ trasoje – pirmosios istorijoje FIS (tarptautinės slidinėjimo federacijos) lygumų slidinėjimo varžybos

Druskininkų slidinėjimo komplekso „Snow Arena“ uždaroje trasoje pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengtos FIS lygumų slidinėjimo varžybos. Lygumų slidinėjimo varžybos prieš kelerius metus jau buvo surengtos – jose sportininkai startavo lauko trasos papėdėje ir kuo greičiau turėjo pakilti į kalną.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengtų FIS lygumų slidinėjimo varžybų akimirkos/„Snow Arena“ archyvo nuotraukos

Iki šiol lygumų slidinėjimo FIS varžybos galėjo vykti tik Ignalinos žiemos centre. Prieš porą metų (2019 m.) „Snow arenos“ trasa gavo tarptautinių ekspertų sertifikatą (homologaciją), patvirtinantį, kad ji yra tinkama rengti ne tik kalnų, bet ir lygumų slidinėjimo sprinto disciplinos varžybas.

Pirmuoju praktiniu to įrodymu tapusiame Lietuvos slidinėjimo čempionate, surengtame kovo 20-21 dienomis, dalyvavo trys dešimtys mūsų šalies sportininkų. Pirmosios „Snow Arenos“ trasoje organizuotos varžybos yra įtrauktos į tarptautinį slidinėjimo kalendorių, tačiau dėl pandemijos ir karantino metu taikomų apribojimų kitų šalių sportininkai negalėjo į jas atvykti. Aukšto meistriškumo varžybose laikytasi visų saugumo reikalavimų.

Slidinėjimo sportą nuolat populiarinančios „Snow Arenos“ pagal tarptautinius standartus sertifikuotoje trasoje ateityje planuojama surengti Skandinavijos taurės varžybas.

Sprinto varžybos vykdomos dviem etapais. Sportininkai startuoja po vieną, siekiant išsiaiškinti geriausią laiką, ir tada pagal rezultatus jie suskirstomi startuoti jau iškart po keturis. Sportininkai varžosi ketvirtfinaliuose, pusfinaliuose, o stipriausieji išaiškėja finaluose. Sprinto varžybos yra labai mėgiamos žiūrovų. Todėl buvo nuspręsta, kad „Snow Arenoje“ reikia tokių varžybų, o ateityje, pagerėjus COVID-19 situacijai, tikimasi varžybose sulaukti daugybės žiūrovų.

Varžybas kontroliavo paskirtas FIS teisėjas iš Estijos Vahurs Leemets. Jis, beje, „Snow Arenos“ trasai ir suteikė trasos homologaciją. Teisėjas įvertino, kad trasa buvo paruošta gerai, varžybos pavyko puikiai, tokių varžybų perspektyvą jis mato ir ateityje. Be abejo, trasa pilna iššūkių –  reikėjo pakilti į pakankamai statų šlaitą. Na, o nusileidimai buvo dar labiau ekstremalūs, juose taip pat nebuvo kada ilsėtis. Po nusileidimo teko pakilti į finalinę įkalnę, taigi reikėjo labai protingai paskirstyti jėgas.

Varžybas organizavo LNSA kartu su „Snow Arena“.

„Snow Arena“ informacija