Jaunimo užimtumo centre praūžė ekstremalaus sporto festivalis „Holy Pine“

Rugpjūčio 22-oji – diena, kai penktą kartą iš eilės varžytis tarpusavyje ir išsiaiškinti, kuris iš jų yra geriausias, Druskininkuose susirinko ekstremalaus sporto atstovai iš visos Lietuvos. Būtent šią dieną Druskininkų jaunimo užimtumo centro teritorijoje surengtas ekstremalaus sporto festivalis „Holy Pine 2020“.

Žiūrovai, užgniaužę kvapą, stebėjo, kaip jaunuoliai atlieka įmantriausius triukus/Justino Kygos nuotrauka

Šiemet ši šventė buvo kiek kitokia. Ir dėl pakeistos datos, ir dėl taisyklių, ir dėl pačių sporto šakų. Įprastai ekstremalaus sporto festivalis vykdavo birželio mėnesį, bet dėl susiklosčiusios padėties Lietuvoje ir pasaulyje renginį teko šiek tiek pavėlinti. Tačiau tai neužkirto kelio nusistovėjusioms tradicijoms. Gamta, kaip visada, buvo gailestinga ir užtikrino puikias oro sąlygas renginio metu, o kas dėjosi prieš renginį ir po jo, vienas lietus ir debesys težino.

Renginyje dalyvavo net 78 dalyviai, o žiūrovų per visą renginio dieną buvo apie 500. Žiūrovai, užgniaužę kvapą, stebėjo, kaip varžosi riedlenčių, BMX dviračių, riedučių, parkūro ir paspirtukų rungčių atstovai. Taip, perskaitėte teisingai – ekstremalaus sporto festivalio „Holy Pine“ atsirado nauja sporto šaka – paspirtukai. Jauni, energingi ir tikrai ekstremalius iššūkius mėgstantys jaunuoliai pademonstravo savo sugebėjimus, o druskininkietis Justas Visockis atliko pirmą Lietuvoje triuką paspirtuku „back flip 180“.

Festivalis tęsėsi iki pat vidurnakčio, bet ir žiūrovams, ir dalyviams buvo verta būti iki pat galo. Žiūrovai buvo ne kartą nustebinti jaunuolių sugebėjimų, o dalyviai buvo apdovanoti puikiais prizais, kuriuos įsteigė mūsų rėmėjai: „Streetboards“, „Kablys Skatepark“, „Stillbmx“, „Buddies wake“, „City Coffee“, UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“, „Druskininkai runners“, „Uniqa“, „Monster Energy“, „Pre.sicion“, „Take Flight“, „Mamgrow“. Už laisvalaikio zonos žaidimus dėkojame „Games feast“.

Na, pereikime prie geriausiai pasirodžiusių renginio dalyvių ir nugalėtojų. Pradėkime nuo riedlentininkų. Riedlenčių kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Žygimantas Rudys, antroji vieta atiteko Dovydui Juciui, o trečias liko Mindaugas Lukoševičius, kuris kartu ir pelnė geriausio triuko „Best trick“ apdovanojimą. Jauniausio ir kiečiausio riedlentininko apdovanojimas „Future skater“ atiteko Gintarui Kadziliauskui.

Parkūro ir BMX dviračių kategorijose prizines vietas iškovojo ir druskininkiečiai. BMX kategorijoje pirmąją vietą užėmė Martynas Lagauskas, antroji vieta atiteko Erikui Majauskui, trečioji – Adrijui Ivanovui, o geriausio triuko titulą pagriebė Gaudenis Jansonas. Parkūro varžybų pirmoji vieta atiteko šešiolikamečiui Oskarui Dzekunskui iš Vilniaus, antrąją vietą užėmė Evaldas Metrikis iš Druskininkų, o trečioji vieta atiteko kasmečiam prizininkui iš Kėdainių Titui Valioniui. Perspektyviausio jaunojo parkūro atstovo titulą užsitarnavo Druskininkietis Tomas Mikučionis.

Festivalis „Holy Pine“ dalyviams padovanojo nepakartojamų įspūdžių, o jo akimirkas užfiksavo Justinas Kyga

Paspirtukų kategorijoje pirmoji vieta atiteko Teodorui Žukauskui, antroji – Maksim Baradulin, o trečioje vietoje liko Sasha Sagaidako. Geriausią triuką parodė Kristionas Bružas.

Na, ir paskutinioji, bet tikrai nė kiek ne prastesnė kategorija – riedučiai ir jos prizininkai. Pirmąją vietą iškovojo Justas Karčiauskas, antrąją – Vilius Erminas, trečiąją – Kornelijus Rinkevičius, o geriausią triuką atliko – Markas Jonuitis.

Tai tiek tų nugalėtojų. Dabar „Holy Pine“ atsisveikina iki kitų metų ir linki nepamiršti – tik atsikratę baimių, tapsime laisvesni!

Deividas Laukionis,
JUC jaunimo darbuotojas