Druskininkų sporto bazė jau pasiruošusi priimti aukšto meistriškumo sportininkus

Dar kovo pradžioje baigta Lietuvos sporto centro Druskininkų sporto bazės pridavimo Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai procedūra, todėl šis kompleksas pagaliau yra pasirengęs priimti aukšto meistriškumo sportininkus.

Druskininkų sporto bazės vadovas A. Argustas (kairėje) ir jo pavaduotojas J. Matulevičius/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų sporto bazės vadovas Arnas Argustas džiaugiasi, kad pagaliau pabaigtos 12 metų trukusios statybos ir pavyko priduoti objektą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai. Jau pradedama vykdyti veiklą, laukiama atvykstančių treniruotis profesionalių sportininkų, kurie čia turės puikias sąlygas ruoštis varžyboms.

– Kada ir kokios veiklos bus pirmiausia vykdomos?

– Veiklų čia bus galima vykdyti tikrai daug ir pačių įvairiausių. Pirmieji norą surengti čia treniruočių stovyklas pareiškė mūsų karatistai, jau rezervuojasi laiką imtynininkai. Daug kas nori pas mus atvažiuoti, sportuoti ir ruoštis sėkmingiems startams. Kalbame su visų sporto šakų federacijomis, kurios tikrai yra išradingos ir planuoja pasinaudoti mūsų paslaugomis. Kai kurios federacijos ruošiasi naudoti mūsų bazę kaip pagrindinį treniruočių ir sporto stovyklų objektą. Manau, kad poreikis bus didelis, tad jau tampa aktualus klausimas – kaip visus sutalpinti.

– Profesionalūs sportininkai čia treniruotis gali ir per karantiną?

– Aukšto meistriškumo sportininkų treniruotėms netaikomi karantino apribojimai. O Druskininkuose įrengtas Lietuvos sporto centras jiems patrauklus dar ir dėl to, kad jis yra atokiau nuo miesto, miške, visas aptvertas. Į centro teritoriją įeiti ir išeiti galima tik su leidimu. O dabar tarp sportininkų yra populiarūs tie vadinamieji „burbulai“ – turi būti uždara teritorija. Atvažiavę sportininkai treniruojasi kiekvieną dieną, tikrinasi dėl COVID-19. Ir tokioje uždaroje vietoje yra labai maža tikimybė užsikrėsti, jei atvyksta sveiki sportininkai, čia treniruojasi, gyvena ir niekur neišeina. Manau, kad mūsų centro lokacija yra vienas iš didžiausių pliusų būtent šiuo sunkiu metu.

Lietuvos sporto centro Druskininkų sporto bazė jau  pasirengusi priimti aukšto meistriškumo sportininkus/Organizatorių ir Roberto Kisieliaus nuotraukos

– Kurios erdvės jau visiškai užbaigtos ir laukia sportininkų?

– Visos erdvės jau yra galutinai įrengtos. Beliko baseino paleidimo ir suderinimo darbai. Greitai mūsų viešbutyje pradės veikti ir specialūs retinto oro kambariai, skirti sportininkams, kurie ruošiasi aukštikalnėse rengiamoms varžyboms.

Dar laukia stadionas. Žolė yra užsėta, reikia bent 2 metų, kad ji sudygtų. Manau, kad jau šios vasaros antroje pusėje ir stadionas bus pilnai paruoštas.

– Analogiško objekto Lietuvoje nėra, ar juo galės naudotis ir druskininkiečiai?

– Lietuvos sporto centro Druskininkų sporto bazė pirmiausia skirta Lietuvos sportininkų rengimui, čia bus rengiamos įvairios šalies ir tarptautinės varžybos. Tačiau šiame centre bus vykdomos ne tik aukštojo meistriškumo, bet ir kai kurios Druskininkų savivaldybės socialinės programos, pavyzdžiui, bus galima mokyti vaikus plaukti.

Šiuo metu kalbamės su Druskininkų savivaldybės vadovais, norime išsiaiškinti, koks mieste yra mūsų paslaugų poreikis. Vėliau visi kartu  nuspręsime, ką galime pasiūlyti Druskininkų sporto centro vaikams ir visiems druskininkiečiams.

– O pirmasis didžiausias renginys, kuris laukia naujojo centro, yra Pasaulio lietuvių žaidynės, planuotos šiemet ir dėl pandemijos nukeltos kitiems metams?

– Mes irgi labai norėjome, kad šios žaidynės būtų organizuotos, tik pridavus objektą. Iš vienos pusės, šiek tiek nusivylėme, kad jos buvo nukeltos, iš kitos pusės – džiaugiamės, nes turėsime laiko tinkamai pasiruošti, sustyguoti darbus. Juk mūsų kompleksas – vis dėlto didelis objektas, čia dirba nauja žmonių komanda. Visiems reikia įdirbio. Bet esu tikras, kad mes būsime tinkamai pasiruošę 2022-iems metams. Duok Dieve, kad tiktai nebūtų šitos pandemijos, ir iš viso pasaulio suvažiavę lietuviai pamatytų, koks nuostabus sporto objektas yra puikiame Druskininkų kurorte.

Druskininkų sporto bazėje įrengtas futbolo (natūralios vejos, pilnų išmatavimų) ir lengvosios atletikos (su visais sektoriais) stadionas su dengtomis tribūnomis ir 1500 sėdimųjų vietų žiūrovams. Stadionas turi potribūnines patalpas, kurios vienintelės kol kas liko nepriduotos – jų pridavimo procedūrą numatoma inicijuoti artimiausiu metu. Yra dirbtinos žolės-dangos futbolo stadionas (70×55 m), disko ir kūjo metimo treniruočių sektorius su natūralia veja, aštuonių takų 25 m ilgio baseinas, kuriame įrengta 100 stacionarių vietų žiūrovams, dvi krepšinio salės su 500 vietų žiūrovams, dvikovinių sporto šakų universali sporto salė, bokso salė su mini ringu ir bokso inventoriumi; treniruoklių salė, pritaikyta įvairioms sporto šakoms, 80 vietų apgyvendinimo patalpos.

Druskininkų sporto bazės statyba prasidėjo 2008 m. Kai 2019 m. spalio 1 d. buvo likviduotas Kūno kultūros ir sporto departamentas, nebaigta centro statyba perduota Lietuvos sporto centrui.

Į sporto bazę investuota daugiau nei 30 mln. Eur. Statyba buvo finansuojama Valstybės investicijų programos lėšomis. Dėl lėšų trūkumo finansavimas užtruko daugiau nei 12 m., tačiau per šį laikotarpį objektas nepabrango.

Parengė Laima Rekevičienė