Pradedamas rengti Druskininkų širdyje esančios Vilniaus alėjos techninis projektas

Praėjusį ketvirtadienį Savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir techninį projektą rengiantys UAB „Ademo grupė“ atstovai nuotoliniame susitikime aptarė Druskininkų širdyje esančios Vilniaus alėjos atnaujinimo koncepciją ir svarbiausius sprendinius. Techninį projektą planuojama parengti per 2021 m.

Vilniaus alėja reprezentuoja Druskininkus, yra poilsio, švenčių, prekybos ir daugybės kitų veiklų vieta, todėl ji turi būti patogi, funkcionali, tačiau kartu – patraukli ir moderni/Justino Kygos nuotrauka

Druskininkams, kaip M. K. Čiurlionio miestui, būtų labai simboliška įrengti šio žymaus menininko Zodiako ženklų ciklo alėją. Zodiako ženklų skulptūros puoštų visą Vilniaus alėją ir, neabejotinai, taptų dar vienu kurorto traukos centru bei savotiška M. K. Čiurlionio muziejaus ir kurorto centre esančio paminklo žymiausiam Lietuvos menininkui jungtimi. Tad Vilniaus alėjos rekonstrukcijos techninį projektą rengiantys architektai turės numatyti vietas, kuriose galėtų būtų įrengtos skulptūros.

„Ši pėsčiųjų alėja reprezentuoja Druskininkus. Tai – ir poilsio, ir švenčių, ir prekybos, ir daugybės kitų veiklų vieta. Todėl ji turi būti patogi, funkcionali, tačiau kartu – patraukli ir moderni. Norime kardinalių pokyčių. Sutarėme, kad spalvomis ir tekstūra Vilniaus alėja derės prie jau sutvarkyto Gydyklų parko. Nenorime pilko betono – norime žalių, gėlynais ir skulptūromis puoštų erdvių“, – po susitikimo sakė meras Ričardas Malinauskas.

Susitikimo metu išsamiai aptartos projektavimo užduotys, atkreiptas dėmesys, kad būtina bendradarbiauti su šalia Vilniaus alėja esančių sklypų savininkais, derinant tų sklypų atnaujinimų sprendinius, kad jie susilietų į vientisą, harmoningai derančią pagrindinę kurorto pėsčiųjų gatvę.

Dar vienas svarbus klausimas – elektros, vandens ir šilumos tinklų įvertinimas ir, esant poreikiui, – atnaujinimas. Kaip susitikime pažymėjo meras R. Malinauskas, visi seni tinklai privalo būti atnaujinti iki alėjos rekonstrukcijos, kad, paklojus naujas dangas, jų nereikėtų ardyti bent dešimtmetį.  Darbų planai bus derinami su visų inžinerinių struktūrų atstovais.

Susitikime aptarti sprendiniai, susiję su prekybos vietų įrengimu, Zodiako ženklų pastatymu, apšvietimu, želdiniais, gėlynų laistymo sistemų parinkimu ir įrengimu.

Dabar Vilniaus alėjoje esančias druskininkiečių ir miesto svečių pamėgtas skulptūras planuojama pastatyti kitose kurorto erdvėse.

Vilniaus alėjos rekonstrukcijos projektas apims visą Vilniaus alėjos teritoriją nuo Vandens parko iki Miesto muziejaus, taip pat – ir Pramogų aikštę.

Susitikimo pabaigoje nuspręsta kiekvieną mėnesį organizuoti nuotolinius susitikimus tam, kad būtų galima aptarti Vilniaus alėjos rekonstrukcijos projektavimo darbų eigą ir nuveiktus darbus.