Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – apie pasirengimą šiltajam sezonui, įstaigų civilinės bei priešgaisrinės saugos būklę

Kovo 20 dieną surengtas Druskininkų savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos planinis posėdis. Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarti klausimai dėl Savivaldybės civilinės saugos sistemos būklės, priešgaisrinės saugos būklės, savivaldybės institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų pasirengimas reaguoti į ekstremaliąsias situacijas šiltuoju metų periodu.

Posėdį vedė Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, posėdyje dalyvavo Druskininkų policijos komisariato, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Miškų urėdijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Visuomenės sveikatos centro, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, seniūnijų, įmonių ir kitų atsakingų įstaigų atstovai.

Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Albinas Žaliaduonis pristatė 2018 m. Druskininkų savivaldybės civilinės saugos būklę savivaldybėje. Posėdžio metu buvo pateikta informacija, kad su civilinės saugos klausimais gyventojai buvo šviečiami savivaldybės tinklalapyje, vietinėje spaudoje. Taip pat šiais metais gyventojai gavo perspėjimus tiesiogiai į savo mobiliuosius telefonus apie galimas ekstremaliąsias situacijas, grėsmes ar pavojus. Bendrojo ugdymo įstaigose buvo surengtos pratybos. Planuojama šias pratybas tęsti ir šiais metais. Aptarus civilinės saugos būklę, pranešėjas pateikė išvadas ir pasiūlymus – civilinės saugos būklę savivaldybėje pasiūlyta vertinti teigiamai (išsamią ataskaitą galima rasti savivaldybės tinklalapyje: druskininkai.lt, skyrelyje Veiklos sritys/Civilinė sauga). Visi posėdyje dalyvavę atstovai pasisakė apie savo įstaigų pasirengimą, specifinę ir aktualią informaciją. Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Rimas Rūkštelis pristatė 2018 metų priešgaisrinę saugos būklę Druskininkų savivaldybėje, paminėjo, kad 2018 metais Savivaldybės pagalba tarnyba įsigijo absorbentų, kurie panaudojami naftos produktų utilizavimui avarijų metu.

Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos l. e .p viršininkė-veterinarijos inspektorė Rasa Jakelytė pristatė afrikinio kiaulių maro grėsmės visoje Lietuvoje ir Druskininkų savivaldybėje situaciją. Druskininkų savivaldybėje kiaulių augintojų yra nedaug, daugiausiai jų Leipalingio seniūnijoje. Pažeidimų dėl prevencinių biologinės saugos priemonių nenustatyta. Kalbėta ir apie galimą paukščių gripo grėsmę, prevencines priemones. 2018 ir 2019 metais Druskininkų savivaldybės teritorijoje nebuvo užfiksuota paukščių gripo atvejų.

Naujasis Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Evaldas Brusokas prisistatė komisijai ir aptarė planuojamus darbus.

Laikinai einanti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Alytaus departamento Druskininkų skyriaus vedėjo pareigas Stasė Malokviejienė informavo, kad atšilus orams jau pabudo erkės, kurios platina pavojingas ligas.

Pavasarį prasideda pirmasis erkių aktyvumo periodas, o pats didžiausias būna gegužės mėnesį. Erkinio encefalito sergamumo rodiklis Druskininkų savivaldybės teritorijoje 2018 m. – 0,5 atvejai teko 10 000 gyventojų, apskrityje – 1,37 atvejai teko 10 000 gyventojų.

UAB „Druskininkų vandenys“ laikinai einantis direktoriaus pareigas Alvydas Valenta informavo, kad tiekiamo geriamojo vandens kokybė atitinka visus keliamus reikalavimus. Kalbėjo apie didžiausią grėsmę – vasarines liūtis, kurios 2018 metais sukėlė tokias avarijas: nuplautas Nemuno upės pakrantės šlaitas, susidariusios vandens patvankos kelio važiuojamojoje dalyje.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje akcentuota, kad, artėjant šiltajam sezonui, vienas aktualiausių klausimų – gamtiniai gaisrai, kylantys dėl sausros, dėl deginamos žolės arba sukeliami miškuose renkant gamtos gėrybes.

Kaip pažymėjo Leipalingio seniūnas  bei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir  Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, jau ne vienerius metus aktyviai dirbamas prevencinis darbas davė rezultatų – ženkliai sumažėjo gaisrų, gyventojai elgiasi atsakingai ir piktavališkų padegimų nėra užfiksuota.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė V. Jurgelevičienė diskutavo su posėdžio dalyviais apie didžiausias rizikas ir pavojus ruošiantis šiltajam sezonui: „Įsigilinus į galimas rizikas, kylančius pavojus labai svarbu, kad visos atsakingos įstaigos būtų pasirengę pagal savo kuruojamas sritis.

Apsaugant bendruomenę reikalinga ir toliau dirbti prevencinį darbą, šviesti visuomenę.

Naudojant šiuolaikiškas priemones: socialinius tinklus, savivaldybės ir kitų įstaigų interneto svetaines, teikti kuo daugiau informacijos vietinėje spaudoje.“

Posėdžio pabaigoje Savivaldybės administracijos direktorė padėkojo visoms institucijoms už bendrą darbą kuriant saugią, patrauklią aplinką, ir bendradarbiavimą, sprendžiant probleminius klausimus.

Posėdyje dalyvavo Policijos komisariato, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Miškų urėdijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Visuomenės sveikatos centro, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, seniūnijų atstovai/Rūtos Vitkauskaitės nuotrauka

Posėdį vedė Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, Administracijos direktorė V. Jurgelevičienė/Rūtos Vitkauskaitės nuotrauka