Druskininkai plečia socialines paslaugas: įrengtas vaiko laikinos priežiūros kambarys

Druskininkų savivaldybėje toliau plečiamos paslaugos šeimoms ir vaikams – Viečiūnų savarankiško gyvenimo namuose įrengtas vaiko laikinos priežiūros kambarys. Esant poreikiui, kriziniu atveju, pavyzdžiui, dėl smurto artimoje aplinkoje jame galės apsigyventi mama, tėtis ar globėjas su vaiku.

Vaiko kambarys įrengtas taip, kad ten apsistosiančioms šeimoms būtų sukurta saugi, jauki aplinka/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Poreikį pasinaudoti šia paslauga nustatys Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, įvertinusi situaciją ir nustačiusi, kad vieno iš vaiko tėvų  ar globėjų veiksmai kelia realų pavojų vaiko saugumui, sveikatai ar gyvybei.

Vaikas minėtame kambaryje bus apgyvendinamas tik su asmenimis, kurie jam nekelia pavojaus. Jei šeimoje bus tik vienas vaiko atstovas, pagal įstatymą, kartu su juo galės būti apgyvendinami ir kiti šeimos vaikai, kuriems nebuvo nustatytas vaiko apsaugos poreikis.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė teigė, kad minėtą kambarį buvo stengtasi įrengti taip, kad ten apsistosiančioms šeimoms būtų sukurta saugi, jauki aplinka: „Visi suprantame, kad šeimoje krizinės situacijos ištinka labai netikėtai ir tuo metu delsti negalima, todėl vaiko laikinos priežiūros kambaryje šeimos galės apsigyventi bet kuriuo metu – jo durys bus atviros visą parą, visomis savaitės dienomis. Stengėmės, kad šis kambarys, nors ir laikina stotelė, vaikams ir jų tėvams ar globėjams būtų patogi, saugi užuovėja.“

Vaiko laikinos priežiūros kambario įrengimą finansavo Druskininkų savivaldybė, įrengimo darbus atliko Druskininkų Paslaugų ūkio ir Socialinių paslaugų centro darbuotojai.

Primename, kad Druskininkų savivaldybėje nėra vaikų globos namų. Be tėvų globos likusiam vaikui pirmiausia ieškomi globėjai šeimose, o ne steigiama institucinė globa. Taip siekiama, kiek įmanoma, išsaugoti vaiko psichologinę sveikatą, visavertį vystymąsi ir padėti išlaikyti ryšius su biologine šeima.

Vaikų globos srityje nepaprastai svarbų darbą atlieka Socialinių paslaugų centro Globos centras, kuris teikia pagalbos globotojams (rūpintojams) ir įvaikintojams paslaugas, psichosocialinę, konsultacinę bei kitą pagalbą, vykdo būsimų globėjų ar įtėvių mokymus, organizuoja globėjų savitarpio pagalbos grupes.

V. Grigorienė: „Visi suprantame, kad šeimoje krizinės situacijos ištinka labai netikėtai ir tuo metu delsti negalima, todėl vaiko laikinos priežiūros kambaryje šeimos galės apsigyventi bet kuriuo metu – jo durys bus atviros visą parą, visomis savaitės dienomis. Stengėmės, kad šis kambarys, nors ir laikina stotelė, vaikams ir jų tėvams ar globėjams būtų patogi, saugi užuovėja.“