Meras R. Malinauskas druskininkiečiams įteikė Kultūros puoselėtojo premijas

Kultūros dienos išvakarėse Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pasveikino ir garbingą Kultūros puoselėtojo apdovanojimą įteikė tautodailininkams Dianai Lukošiūnaitei ir Gintautui Akstinui.

D. Lukošiūnaitei apdovanojimas skirtas už tradicinių amatų, ypač karpinių, puoselėjimą ir sklaidą, Druskininkų vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Sertifikuotai tautodailininkei, druskininkietei karpinių meistrei D. Lukošiūnaitei apdovanojimas skirtas už tradicinių amatų, ypač karpinių, puoselėjimą ir sklaidą, Druskininkų vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Druskininkietis, meno kūrėjas, medžio drožėjas, tautodailininkas G. Akstinas apdovanotas už tradicinio medžio drožybos amato puoselėjimą ir sklaidą bei Druskininkų vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

G. Akstinas apdovanotas už tradicinio medžio drožybos amato puoselėjimą ir sklaidą bei Druskininkų vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Menininkams skirta po 1 500 Eur premija bei Kultūros puoselėtojo laureato diplomas.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mūsų bendruomenėje yra tokių kūrybingų, profesionalių, auksinėmis rankomis apdovanotų žmonių, kurie savo kūriniais dalinasi su mumis visais“, – sakė meras R. Malinauskas.

Kultūros puoselėtojo premija nuo 2001 metų skiriama labiausiai nusipelniusiems Druskininkų krašto meno žmonėms bei kolektyvams. Premija skiriama už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros ir meno srityje.