Bus teikiamos paraiškos dėl svarbių projektų finansavimo

Gegužės mėnesį įvairios institucijos paskelbė nemažai kvietimų savivaldybėms pateikti paraiškas dėl įvairių sričių projektų finansavimo. Šią savaitę Savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai diskutavo ir sprendė, kuriuos Druskininkams svarbius projektus galima pateikti Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo per sieną ir Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programų finansavimui pagal naujus kvietimus.

Išanalizavus abiejų programų prioritetines kryptis dėl dviejų projektų jau apsispręsta, o galutinį sąrašą kartu su biudžetinėmis ir viešosiomis įstaigomis Taryba tvirtins birželio mėnesį.

Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programai kartu su partneriu Sokulkos savivaldybe (Lenkija) Savivaldybės administracija teiks paraišką pagal prioritetą „Socialinės įtraukties skatinimas, kova su skurdu ir diskriminacija“. Įgyvendinant projektą, bus pagerinta vaikų ir jaunimo užimtumo infrastruktūra, įrengtos kūrybos laboratorijos Druskininkų savivaldybės mokyklose bei unikalios pramogų trasos (paspirtukų, riedlenčių, kalnų ir BMX dviračių), skirtos aktyviam laisvalaikiui Druskininkuose JUC teritorijoje.

Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programai Savivaldybės administracija teiks prie Švietimo centro esančio skvero rekonstrukcijos projektą. Įgyvendinant projektą, būtų įrengtas modernus ir funkcionalus grindinio fontanas, patogūs suoliukai, sutvarkytas apšvietimas, harmoningai išnaudotos žaliosios erdvės, išsaugant istorinę vertę turinčius Kauno kolegijos absolventų pasodintus ąžuoliukus. Skveras bus pritaikytas bendruomenės kultūrinio verslumo iniciatyvoms: organizuojami mokymai ir kitokios bendradarbiavimo veiklos.

Buvo aptartos ir galimybės pateikti paraiškas gatvių apšvietimo modernizavimui bei saulės baterijų įrengimui ant Savivaldybės įstaigų pastatų, taip sutaupant nemažai lėšų elektros energijai.

Paraiškas savivaldybės administracija ir kitos įstaigos turės pateikti ne vėliau, kaip iki rugsėjo 1 dienos.

Savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai svarstė, kuriuos Druskininkams svarbius projektus galima pateikti Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo per sieną ir Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programų finansavimui/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programai Savivaldybės administracija teiks prie Švietimo centro esančio skvero rekonstrukcijos projektą/Vizualizacija