Savaitgalį Druskininkus sudrebino „Rotariada“

Druskininkuose savaitgalį surengta jau 4-oji „Rotariada“ į kurortą sukvietė apie 700 dalyvių iš 50-ies „Rotary“ ir 8-ių „Rotaract“ klubų. Tris dienas įvairiose Druskininkų ir apylinkių erdvėse netrūko veiklų. „Rotary“ klubų komandos jėgas išmėgino teniso, golfo, stalo teniso, pulo, smiginio, petankės, baudų mėtymo, krepšinio, tinklinio, virvės traukimo rungtyse, žaidė pokerį, boulingą, varžėsi šachmatų varžybose.

Druskininkuose organizuotos „Rotariados“ metu Lietuvos paralimpiniam komitetui paaukota 7 000 Eur, čekis įteiktas Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentui M. Biliui (ketvirtas iš kairės)/Viliaus Rekevičiaus nuotrauka

Smagiai laiką kurorte praleido ir rotariečių šeimų nariai – jie galėjo mėgautis SPA procedūromis, važinėtis dviračių takais, mėgautis gražiu oru ir išpuoselėta aplinka. Mažųjų laukė žaidimų erdvės ir specialiai jiems organizuotas Burbulų dėdės šou.

Pasirašė sutartį su paralimpiniu komitetu

Visą savaitgalį miestas buvo pripildytas „Rotariados“ dalyvių. Jie ne tik varžėsi sporto rungtyse, bet ir dalyvavo kitose veiklose. Penktadienio vakarą Pramogų aikštėje surengtas orkestro „Saulės spalvos“ koncertas, „Rotary“ klubų mugė. Buvo galima pamatyti  ir unikalų reginį – virtualios realybės kūrinį M.K. Čiurlionio paveikslų tematika.

Susirinkusius dalyvius pasveikino Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Druskininkų „Rotary“ klubo prezidentas Virgilijus Dirma. Tą vakarą „Rotary International“ Apygardos 1462 valdytoja Viktorija Trimbel ir 30-ąjį jubiliejų mininčio Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Sutartyje numatyta kasmet vykstančios „Rotariados“ metu rinkti lėšas paralimpinio judėjimo tikslams.

„Jau daugelį metų įvairūs „Rotary“ klubai rėmė paralimpiečius, o dabar sumanėme apjungti pajėgas ir kartu padaryti dar daugiau. Ir tai labai atliepia šiemečio renginio šūkį – „Rotary atveria galimybes“. Matydami, kokių rezultatų pasiekia paralimpiečiai, suprantame, kad žmogaus kūno galimybės yra neribotos. Kasdien ir kiekvienam gyvenimas gali atnešti naujų netikėtų iššūkių – paraatletai yra įkvepiantis pavyzdys, kaip siekti savo tikslų, nepaisant sudėtingiausių iššūkių. O mes sieksime padėti atverti daugiau naujų galimybių“, – sakė „Rotary International“ Apygardos 1462 valdytoja V. Trimbel

„Jau ne vienus metus vykdome bendrus projektus, Lietuvos „Rotary“ klubai palaiko mūsų sportininkus, taigi pasirašyta bendradarbiavimo sutartis – lyg paralimpiečių ir rotariečių draugystės tęsinys. Mums tai dar vienas pripažinimas, kad mes esame pastebėti, įvertinti mūsų sportininkai. Ši sutartis garantuoja, kad „Rotariados“ metu surinktos lėšos keliaus į paralimpiečių alėją ir padės įamžinti jau esamus 24 paralimpinių žaidynių prizininkus. Tikiuosi, kad ši alėja, žmonių supratimas ir paralimpiečių pripažinimas naujiems sportininkams bus motyvacija ir paskata siekti kuo geresnių rezultatų“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M. Bilius. Jis puikiai įvertino ir Druskininkų aplinką, pritaikytą neįgaliesiems – žmonėms vežimėliuose, akliesiems ir kitiems: „Žinome, kad čia baigiamas statyti Olimpiečių rengimo centras, matome, kad ir kurorto aplinka, ir sportinė bazė pritaikyta žmonėms su negalia, taigi tikrai ketiname čionai atvykti treniruotis, kaip ir kiti sportininkai.“

Džiaugiasi, pasirinkę Druskininkus

Šiemet „Rotariada“ surengta dėl COVID-19 grėsmės neapibrėžtu metu, todėl organizatoriams teko ieškoti galimybių, kaip šią šventę padaryti saugią, smagią ir sveiką. Kaip sakė „Rotary International“ Apygardos 1462 valdytoja V. Trimbel, Druskininkuose, sveikatos kurorte, tai padaryti nebuvo sunku: „Dėkojame visam Jūsų miestui – Savivaldybei, Kultūros ir Sporto centrams, kurie labai daug prisidėjo, organizuojant šį renginį.

Druskininkai – puiki vieta organizuoti dideles šventes, mes labai džiaugiamės, kad šiemetė „Rotariada“ surengta būtent Druskininkuose“.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pasidžiaugė, kad tokie prestižiniai klubai, kaip „Rotary“, savo svarbiausius renginius organizuoja Druskininkuose: „ Tai tik patvirtina, kad mes esame tas miestas, kuris gali atliepti ir organizatorių, ir dalyvių norus. Šaunu, džiaugiuosi, mieste daugybė žmonių, vyksta sportinės varžybos, eisenos, kavinės pilnos. Jeigu renginys pas mus organizuojamas jau ketvirtą kartą, reiškia, kad Druskininkai tokiems renginiams tinka“.

Spalvinga rotariečių eisena

Šeštadienio rytą rotariečiai, nešini spalvingomis savo klubų vėliavomis, susirinko prie „Grand SPA Lietuva“ ir iš ten per visą miestą pražygiavo eisenoje iki pat „Atgimimo“ mokyklos, kur surengtas „Rotariados“ atidarymas bei vėliavos pakėlimo ceremonija. Po jos visi išskubėjo ruoštis „Atgimimo“ mokyklose stadione surengtoms tradicinėms varžyboms.

Paaiškėjo geriausi klubai

„Rotariados“ metu per tris dienas surengtos įvairios sportinės varžybos. Jų metu paaiškėjo, kuris klubas (RK) šiemet tapo sportiškiausiu. Taigi I-ąją vietą iškovojo Klaipėdos Senamiesčio RK, II-ąją – Vilniaus šv. Kristoforo RK, o III-ąją – Vilniaus-Kauno Dipolio RK. Geriausias „Rotariados“ moterų klubas – Šiaulių Harmonijos RK, o geriausias „Rotaract klubas“ – Vilniaus Geležinio Vilko RAC.

Druskininkų „Rotary“ klubas iškovojo 12-ą vietą tarp 45 dalyvavusiųjų komandų.

Po varžybų „Snow arenoje“ šeštadienį visų laukė nuotaikingas vakaras, kurio metu buvo apdovanoti geriausi klubai ir surengtas koncertas, kurį vedė Dainius Martinaitis. „Rotariadoje“ koncertavo grupės „Combo“ ir „Sweet sound“

Surengtos socialinės akcijos.

Rotariados metu surengta įvairių socialinių akcijų. Rotariečiai dar kartą parodė, kad jiems labai svarbu padėti tiems, kuriems iš tiesų reikia pagalbos, kad juos vienija noras daryti gerus darbus.

„Welcome party“ dalyviai išmėgino paralimpines sporto šakas: rutulio stūmimą iš kėdutės, tinklinį sėdint ir aklųjų stalo tenisu vadinamą šoudauną. Penktadienio vakarą Druskininkų bažnyčioje  šv. Kristoforo Rotary klubas organizavo klasikinės muzikos vakarą su jaunimo simfoniniu orkestru „Simfukai“ ir surinko lėšų naujos arfos įsigijimui. Šeštadienį Druskininkų „Rotary“ klubas surengė labdaros aukcioną. Renginyje buvo galima įsigyti magijos teatro „Diarchy“ mago Arvydo Gaičiūno nutapytų paveikslų. Už juos gauti pinigai bus skirti M. K. Čiurlionio muziejui.

Druskininkuose organizuotos „Rotariados“ metu Lietuvos paralimpiniam komitetui paaukota 7 000 Eur, surinktos lėšos bus skirtos istorinių Lietuvos paralimpiečių pergalių įamžinimui.

„Dėkojame renginio šeimininkams – visam Druskininkų „Rotary“ klubui, ypatingai jo prezidentui Virgilijui Dirmai bei pagrindiniam renginio koordinatoriui Vytautui Kuneikai.

Ačiū gausiam būriui „Interact savanorių“, Druskininkų savivaldybei, renginio partneriams, rėmėjams ir visiems, prisidėjusiems prie šios gražios šventės!“, – po šventės dėkojo „Rotariados“ dalyviai, puikiai įvertinę Druskininkų miesto galimybes surengti tokį įspūdingą renginį.

Renginio akimirkas užfiksavo Vilius Rekevičius

Laima Rekevičienė