Druskininkų „Rotary“: prasmingi darbai, keičiantys gyvenimus

Liepos 1 dieną visa pasaulinė „Rotary“ bendruomenė pradėjo naujus „Rotary“ metus – pasikeitė klubų prezidentai, Apygardų valdytojai ir kiti pareigūnai. Druskininkuose taip pat organizuotas iškilmingas renginys, kurio metu pažymėta naujų „Rotary“ metų pradžia bei inauguruotas 2021 -2022 metų kadencijos Druskininkų „Rotary“ klubo prezidentas Modestas Vitkauskas. Išskirtinėje vietoje – „Aero gallery“ restorane, nuo kurio terasos atsiveria įspūdinga Druskininkų panorama, surengtos inauguracijos metu už nuveiktus darbus padėkota buvusiam klubo prezidentui, o naujajam palinkėta sėkmės, einant jam patikėtas pareigas. Naujasis aktyvaus ir veiklaus Druskininkų „Rotary“ klubo vadovas, atostogų namų „Saka“ savininkas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys M. Vitkauskas tikisi įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus, skatinti gerus darbus ir supažindinti su „Rotary“ klubo veikla vietinę bendruomenę.

Inauguracijos renginyje sulaukta garbių svečių, tarp kurių – ir Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas (dešinėje) su žmona Vaida/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

– Neseniai buvote inauguruotas į klubo prezidentus. Kuo įsiminė Jums šis renginys?

– Po karantino „Rotary“ klubo nariai labai džiaugėsi ir galimybe po ilgai užsitęsusio karantino gyvai pabendrauti kamerinėje aplinkoje. Tarp svečių buvo gausus būrys rotariečių iš Lenkijos, svečiai iš Vilniaus, Alytaus, Vilkaviškio ir Šiaulių klubų. Šventėje buvo labai malonu matyti merą Ričardą Malinauską su ponia Vaida, kleboną Vaidą Vaišvilą bei kadenciją baigusią ir naujai išrinktą Lietuvos apygardos valdytojas. Gera buvo susitikti, gera dalintis patirtimi, planais ir apžvelgti nuveiktus darbus.

– Ką Jums reiškia šios naujos pareigos? Ar jau turite planų?

– Būti išrinktam Druskininkų „Rotary“ prezidentu ir perimti klubo vairą į savo rankas man pirmiausia yra didelė garbė ir atsakomybė. Šiuo metu klubas vienija 27 veiklius, iniciatyvius žmones, kuriuos sieja bendri projektai, labdaros renginiai ir aktyvus laisvalaikis.

Prieš daugiau nei 25 metus „Rotary“ idėją į Druskininkus atvežė puikiai žinomas druskininkietis, šiuo metu Seimo narys Zenonas Streikus, klubą tuomet subūrė ir prie jo vairo stojo verslininkas, Druskininkų garbės pilietis Viliumas Malinauskas. Kaip matote, vardai ir asmenybės įpareigoja ir tuo pačiu perleidžią atsakomybę bei garbę. Didžiuojuosi, kad visą tą laiką klubas sėkmingai gyvuoja, jo istorija pažymėta prasminga veikla ir nuveiktais darbais.

Planų turime įvairių, juk po ilgą laiką trukusios pandemijos iš tikrųjų bus ką veikti.

Tačiau svarbiausias tikslas, kaip ir anksčiau, išlieka tas pats – būti naudingiems bendruomenei.

„Rotary“ klubo nariai ir svečiai džiaugėsi ir galimybe po ilgai užsitęsusio karantino gyvai pabendrauti kamerinėje aplinkoje/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

– Druskininkų rotariečiai savo darbais jau ne kartą įrodė, kad jiems rūpi bendruomenės gyvenimas, socialinių problemų turintys žmonės.

– Mūsų klubo veikloje aktyviai dalyvauja žmonės, savos srities autoritetai. Tie, kurie asmeniniame gyvenime yra pasiekę tiek, kad yra pasiruošę ir finansiškai, ir morališkai prisidėti prie bendruomenei naudingų projektų.

Bendraujame su Druskininkų bendruomene, remiame ir globojame meną, švietimą. Nemažą dėmesį skiriame ir padedame socialiai remtinoms šeimoms, savižudybių prevencijai.

Naujai išrinktas klubo prezidentas M. Vitkauskas (dešinėje) su žmona Akvile ir jo pavaduotojas S. Matulevičius su žmona Alma/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

– Šiemet Druskininkų „Rotary“ minės garbingą 25-erių metų sukaktį.

– Šie metai yra ypatingi „Rotary“ klubui – sėkmingai gyvuojame jau 25-erius metus. Žiūrint atgal, tikrai yra kuo didžiuotis. „Rotary“ ženklą, kuris byloja apie padarytą gerą darbą, galima pamatyti ir Druskininkų ligoninėje, meno mokykloje, vienoje iš mokyklų, ant išleistų knygų ir kitur.

Per visą veiklos istoriją betarpiškai bendraujame su jaunimu. Po „Rotary“ sparnu puikiai ir aktyviai veikia Druskininkų „Interact“ klubas, kuris jau yra žinomas visoje Lietuvoje dėl kasmet organizuojamo savižudybių prevencijos renginio „Gyvenk“. Tikiuosi, kad pandemija nebepakiš kojos ir galėsime įgyvendinti visus šių metų tikslus.

Renginyje dalyvavo prieš daugiau nei 25 metus „Rotary“ idėją į Druskininkus atvežęs Seimo narys Z. Streikus su žmona Danute/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

– Kiekvienas prezidentas klubo veikloje palieka savo pėdsaką. Kokį žadate palikti Jūs?

– Na, pastarieji, pandemijos paženklinti metai ir mūsų klubui turėjo įtakos, pristabdė veiklas. Tačiau „Rotary“ idėja ir dvasia niekur nedingo. Prasidėjus pandemijai, drauge su kitais „Rotary“ klubais Lietuvoje ir pasaulyje, organizavome ir pristatėme medicinų reikmenų kaukių, skydelių, kitų būtinų ir tuo metu labai sunkiai gaunamų apsaugos priemonių Druskininkų bendruomenei bei ligoninei.

Smagu, kad praėjusių metų rugsėjo pradžioje, dar neįsigaliojus griežtiems karantino apribojimams, spėjome surengti Druskininkuose svarbiausią metų „Rotary“ sportinį renginį – „Rotariadą“, į kurią suvažiavo broliai ir sesės iš visos Lietuvos.

Naujai išrinktą Druskininkų „Rotary“ prezidentą M. Vitkauską pasveikino mūsų miesto „Lions“ klubas/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

Buvo labai geras renginys, įnešęs mieste daug šurmulio, dovanojęs smagių pramogų, sportinių rungčių.

Visi dar kartą įsitikino, kad Druskininkuose visa miesto infrastruktūra idealiai paruošta tokio masto renginiams. Už puikiai organizuotą renginį ir aktyvumą apygardos valdytoja pagerbė ir Paul Haris ženkliuku įvertino aktyvumu pasižymintį Vytautą Kuneiką, o vairą perleidusias prezidentui Virgilijų Dirmai įteikė „Rotary“ medalį.

Kalbant apie ateinančių metų darbus, dera pasakyti, kad pagrindinės Druskininkų „Rotary“ veiklos – tęstinės, taigi pagrindinis mano uždavinys – kad nenutrūktų tai, kas yra daroma. Kaip prioritetus, išskirčiau paramą jaunimui ir menui.

Užsakymo Nr. MDR-313-01