Svarstomos galimybės išvalyti Alkos tvenkinį

Praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai ir specialistai susitiko su hidrotechnikos specialistais ir aptarė galimybes išvalyti Alkos tvenkinį.

Prieš susitikimą hidrotechnikai apžiūrėjo Alkos tvenkinį: jo pakrantes, maudymosi vietas, atliko sąnašų sluoksnio ir bendrus gylio matavimus įvairiose tvenkinio vietose. Pasak mokslininkų, kai kur sąnašų sluoksnis gali siekti daugiau kaip 2 metrus.

Susitikime dalyvavęs meras Ričardas Malinauskas pažymėjo, kad ypatingai svarbu sutvarkyti tvenkinio maudykles, kurios yra pamėgtos bendruomenės: „Alkos pliažas yra lankomas ir populiarus, tačiau daug nepatogumų poilsiautojams kelia itin gausi vandens augalija. Praėjusiais metais Savivaldybė iš pagrindų sutvarkė pliažo aplinką: buvo atvežta naujo smėlio, išlygintos duobės, pastatyta suoliukų. Kitas žingsnis šios – tvenkinio valymas nuo žolių ir dumblo.“

Susitikimo metu mokslininkai atkreipė dėmesį į tai, kad, prieš pradedant tvenkinio valymą, reikia atlikti papildomus geologinius tyrimus, kurie padės išsiaiškinti, kokie žemės sluoksniai yra po tvenkiniu. Tai turės įtakos darbų intensyvumui, technologiniams valymo pasirinkimams.

Alkos pliažas yra lankomas ir populiarus, tačiau daug nepatogumų poilsiautojams kelia itin gausi vandens augalija/Mariaus Dovidausko nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija