Lietuviškų baldų gamybos ypatumai

Lietuviški baldai vis dažniau užkariauja vartotojų širdis. Nenuostabu – juk jie pasižymi ne tik patraukliu dizainu, bet ir funkcionalumu, patogumu, praktiškumu. Galbūt šiuo metu kaip tik įsirenginėjate savo namų erdvę arba planuojate ją atnaujinti? Tuomet jums gali praversti baldai Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose, pasižymintys tikrai ne vienu privalumu.

Korpusinių baldų gamyboje naudojamos medžiagos

Korpusiniams baldams, tokiems kaip kavos staliukai, komodos ar lentynos, dažniausiai naudojamos medienos drožlių plokštės (MDP). Jos yra atsparios drėgmei ir temperatūros pokyčiams, be to, pasižymi palankia kaina. Tokios plokštės išgaunamos medienos plaušus bei papildomas rišamąsias medžiagas veikiant slėgiu ir aukšta temperatūra. Po to atliekamas kelių sluoksnių lakavimas – taip suteikiama apsauga nuo nepalankių aplinkos veiksnių.

Dar vienas MDP plokščių privalumas yra tas, kad jas galima nudažyti pačiomis įvairiausiomis spalvomis arba padengti norimomis medžiagomis. Todėl iš jų pagamintus baldus lengva pritaikyti įvairaus stiliaus interjeruose. Lietuviški baldai Klaipėdoje ir kituose šalies miestuose, gaminami iš šios medžiagos, įprastai būna ekologiški, pakankamai nebrangūs ir lengvai prižiūrimi.

Pagrindiniai minkštų baldų komponentai

Minkštiems baldams, pavyzdžiui, sofoms, kampams ar foteliams, pasitelkiamos tokios medžiagos kaip buko mediena, aukšto tankio putų poliuretanas, kišeninės spyruoklės ir silikoninės granulės. Kiekviena iš jų pasižymi savitais privalumais.

Itin tvirta baldo korpusui naudojama buko mediena užtikrina gaminio ilgaamžiškumą. Sofos, minkšto kampo, fotelio ar pufo sėdimąjį pagrindą dažniausiai sudaro aukšto tankio poliuretanas. Ši medžiaga labai patvari ir leidžia pasimėgauti ypatingu komfortu. Be to, poliuretanas gerai prisitaiko prie kūno ir greitai atgauna savo pradinę padėtį.

Kai kuriems minkštiems baldams, kuriems reikalingas itin tvirtas sėdimasis pagrindas, naudojamos kišeninės spyruoklės. Kiekviena iš jų turi savo tekstilinį apvalkalą, todėl individualiai reaguoja į krūvį. Taip užtikrinamas maksimalus prisitaikymas prie kūno. Kišeninės spyruoklės yra ilgaamžės. Dėl šios priežasties net ir po ilgo naudojimo baldo pagrindas išlieka vientisos formos.

Kokius kriterijus įvertinti renkantis baldus?

Nepriklausomai nuo to, jus domintų baldai Klaipėdoje, Kaune ar Vilniuje, prieš juos įsigyjant, patariama atsižvelgti į keletą kriterijų. Medinio staliuko, lentynos ar vitrinos briaunos turėtų būti kokybiškai užklijuotos. Taip pat labai svarbu, kad jų paviršius, pavyzdžiui, lakas, nebūtų niekaip pažeistas.

Renkantis minkštus baldus, rekomenduojama atkreipti dėmesį tiek į jo apmušalo audinį, tiek į siūles. Pastarosios turėtų būti tvirtos ir tvarkingos, nesimatyti išlindusių ar palaidų siūlų. Nuvykus į baldų saloną, vizualiai įvertinti šį aspektą pakankamai lengva.

Vis dar svarstote, ar verta įsigyti lietuviškus baldus? Abejoti tikrai neverta – juk jie pasižymi daugybe privalumų. Stilingos išvaizdos, patogūs ir tvirti minkšti kampai, foteliai ar staliukai sukurti tam, kad padėtų įgyvendinti individualius interjero įvaizdžio sumanymus. Papuoškite savo namus dar paprasčiau!