Informacija šunų šeimininkams

Visiems keturkojų šeimininkams primename – vedžiodami savo mylimus augintinius, nepamirškite pareigos surinkti jų paliktus ekskrementus! Juk visi norime pasivaikščioti ant švarios, tvarkingos žolytės. Tikrai nesmagu įlipti į paliktas „dovanas“.

Keturkojų šeimininkai, vedžiodami savo mylimus augintinius, privalo surinkti jų paliktus ekskrementus/Asociatyvi nuotrauka

Gyvūnų laikymo Druskininkų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėse nurodoma, kad gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, laukymėse, parkų pakraščiuose ir kitose rečiau žmonių lankomose vietose, augintinio savininkas ar vedžiotojas privalo nedelsdamas surinkti augintinių ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus.

Viešose erdvėse neatsakingų šeimininkų nesurinkti ekskrementai ne tik gadina estetinį vaizdą, bet pūdami teršia gamtą ir atmosferą, o už jų palikimą viešose vietose gresia bauda iki 230 eurų.

„Išvesdami augintinį į lauką, pasiimkite maišelį, kuriame galėsite surinkti keturkojo ekskrementus. Esant galimybei, naudokite ekologiškus ir gamtoje visiškai suyrančius arba kompostuojamus maišelius. Juos išmesti galima į šiukšliadėžes arba į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Primename, kad Druskininkuose šunų augintojų patogumui yra įrengtos ir specialios dėžutės su maišeliais“, – pažymėjo Ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Agnė Baranauskaitė.

Šunų ekskrementų maišelių surinkimo dėžių (dispenserių) pastatymo vietos: /go.php/lit/Musu-augintiniai