Gofruotas kartonas – medžiaga, pakavimo atžvilgiu lenkianti paprastą kartoną

Dažniausiai, gavę vieną ar kitą išsvajotą prekę, dėžę, kurioje ši buvo supakuota, tiesiog išmetame ir džiaugiamės jos turiniu. Tačiau, pavyzdžiui, pastebėję, jog tad daiktas yra pažeistas, ir vėl imame į rankas pakuotę, norėdami įsitikinti, ar buvo pasirinktas saugus, tinkamas ir kokybiškas pakavimo variantas. Vadinasi, šis pavyzdys puikiai iliustruoja, kokia svarba išsiskiria pakuotės. Straipsnyje plačiau aptarsime, kodėl patikima gofruoto kartono medžiaga yra viena geriausių pakuočių variantų.

Kartonas ir gofruotas kartonas: ar tai – vienas ir tas pats?

UAB „Megapakas“ atstovas iškart skuba pažymėti, jog gofruotas ir paprastas kartonas, nors ir panašiai skambančios ir vizualiai nelabai besiskiriančios medžiagos iš tiesų, kalbant apie pakavimo procesą, neturėtų būti laikomos lygiavertėmis. Žemiau pateikiame ypatybes, kuriomis gofruotas kartonas, lyginant su paprastu, yra pranašesnis.

Gofruotas kartonas yra tvirtas ir atsparus

Viena iš priežasčių, dėl kurių naudojamos pakuotės – daiktų apsauga nuo rizikos faktorių, galinčių neigiamai paveikti tiek pastarojo funkcines, tiek ir estetines savybes. Gofruotas kartonas gali efektyviai apsaugoti vieną ar kitą supakuotą daiktą nuo žalos, kurios potencialūs sukėlėjai yra smūgiai, dūriai, kritimas iš didesnio aukščio, gniuždymas, vibraciją ir kita. Tuo tarpu kartonas, kuris taip pat yra laikomas pakavimui skirta medžiaga, nuo minėtų veiksnių daikto neapsaugos.

Gofruotas kartonas – pakavimo medžiaga, nebijanti vandens

Dauguma daiktų, apie kuriuos bekalbėtume, sąveikaudami su vandeniu, gali prarasti savo funkcines bei estetines savybes. Tais atvejais, kai daiktai yra supakuoti į paprastą kartoną, ramūs būti tikrai negalite…Pakuotė gali…ištirpti, o ką jau sakyti apie jame esančio daikto apsaugą. Tuo tarpu gofruotas kartonas yra pajėgus apsaugoti jame supakuotus daiktus net ir esant didesniam drėgmės kiekiui.

Gofruotas kartonas – aplinkai draugiška medžiaga

Vertinant per ekologijos prizmę, gofruotas kartonas yra aplinkai kur kas draugiškesnė medžiaga. Šią tiesą patvirtina faktas, jog gofruoto kartono gamyboje yra naudojamos perdirbtos medžiagos bei natūralios sudėties klijai. Ekologiška ir šios rūšies pakuočių „gyvenimo“ pabaiga. Jei gyvenate vedini zero waste idėjų, senas gofruoto kartono pakuotes galite naudoti kaip daiktų sandėliavimo dėžes.

Gofruoto kartono rūšys

Gofruotas kartonas yra naudojamas pačių įvairiausių daiktų pakavimui, tad ir skiriamos atskiros šio rūšys, kurioms būdingos individualios savybės.

UAB „Megapakas“ atstovas teigia, jog jų įmonė gamina dviejų, trijų arba penkių sluoksnių gofruoto kartono pakuotes.

Dviejų sluoksnių gofruotas kartonas – tai kartonas, kurį sudaro vienas sluoksnis gofruoto ir vienas sluoksnis lygaus kartono. Šio tipo kartonas suteikia efektyvią apsaugą nuo įvairaus pobūdžio mechaninio poveikio. Tiesa, dvisluoksnis kartonas dažniau naudojama kaip papildoma pakavimo ir transportavimo medžiaga, o ne pagrindinė pakuotė.

Trijų sluoksnių gofruotas kartonas – kartonas, sudarytas iš vieno gofruoto ir dviejų lygių kartono lakštų. Priklausomai nuo to, kokio aukščio yra gofruoto kartono lakštas, trisluoksnis kartonas žymimas raidėmis „E“, „B“, „C“.

„E “tipo kartonas arba vadinamojo mikrogofra rekomenduojama pakuoti nedidelius, lengvus daiktus, pavyzdžiui, kvepalus, greitojo maisto produktus.

„B“ ir „C“ tipo gofruotas kartonas yra tvirtesnis, geriau sugeria mechaninį poveikį, spaudimą ar smūgius, tad puikiai tinka pakuoti bei transportuoti įvairius daiktus.

Penkių sluoksnių gofruotas kartonas – kartonas, kurį sudaro du gofruoto ir trys lygaus kartono lakštai. Atsižvelgiant į penkiasluoksnio kartono profilio aukštį, skiriami „BE“ ir „BC“ tipai, kurie patikimai saugo net ir sunkius, didelių gabaritų daiktus.

„Kartoninė“ teorija skamba sudėtingai? Kreipkitės į UAB „Megapakas“ specialistus, kurie, įvertinę jūsų poreikius, pasiūlys geriausią variantą gofrokartono pakuočių gamybai.

Užsakymo Nr. MDR-306-02