Druskininkuose šurmuliavo akcija „Darom 2021“

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose, kaip ir visoje Lietuvoje, šurmuliavo akcijos „Darom 2021“ dalyviai – gamtai ir mus supančiai aplinkai neabejingi druskininkiečiai neišsigando lietaus, vėjo – laikydamiesi saugumo reikalavimų, visi – maži ir dideli – tvarkė pasirinktas kurorto erdves.

Visi – maži ir dideli – tvarkė pasirinktas kurorto erdves/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotrauka

Druskininkų kultūros centro darbuotojai noriai atsiliepė į kvietimą dalyvauti Druskininkų viešųjų erdvių tvarkymo akcijoje – pasiraitojo rankoves, apsiginklavo pirštinėmis, šiukšlių maišais ir kibo į švarinimo darbus miškelyje prie Alkos tvenkinio. Savivaldybės administracijos specialistai tvarkė prie ONE nuotykių parko bei kavinės „Dangaus skliautas“ esančius miškus, Nemuno pakrantę.

Prie akcijos prisijungė ir profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialas, Neravų kaimo bendruomenė sutvarkė Panemunės gatvę.

Akcijoje aktyviai dalyvavo ir seniūnijų gyventojai. Surinktos ir išvežtos šiukšlės poilsio zonoje prie vandens telkinio Viečiūnuose, pagal galimybės išvalyti vandens telkinio pakraščiai. Prie akcijos miestelio tvarkymosi aktyviai prisidėjo Viečiūnų progimnazijos mokiniai. Prie pakelių tvarkymo pasienio ruože link muitinės prisijungė Druskininkų pasienio užkardos kolektyvas.

Lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai sutvarkė savo darželio aplinką ir šalia esantį miškelį.

„Darbas buvo toks intensyvus, jog buvo pamiršta ir foto sesija. Bet svarbiausia, kad tie, kurie dirbome, įrodėme, jog esame aktyvūs, pareigingi ir mums rūpi mūsų bendruomenė, jos aplinka“,  – po akcijos sakė Jaksonių-Naujasodės bendruomenės pirmininkas Juozas Sadauskas.

Kiti akcijos dalyviai aplinką švarino įvairiose Druskininkų ir apylinkių vietose.

Druskininkiečiai – aktyvūs ir pilietiški, neabejingi aplinkai, kurioje gyvena, tad aktyviai prisijungė prie akcijos, kuria siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į kasdien vis aktualesnes problemas, skatinti žmones susimąstyti apie savo veiksmų pasekmes, skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį  mąstymą bei pilietiškumą. Dalyvauti akcijoje nesutrukdė ir dėl pandemijos pasikeitęs akcijos formatas – nedideles besitvarkančiųjų grupes Druskininkuose buvo galima pastebėti visą savaitgalį: tvarkyti miškai, parkai, upių ir vandens telkinių pakrantės, dviračių takai.