Pasirašyta sutartis dėl Druskininkų Kultūros ir kongresų rūmų: projektas bus užbaigtas 2025-aisiais

Pradedamas antrasis Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų – objekto, kuris reikalingas kurortui kaip kultūrinio gyvenimo ašis – statybų etapas. Praėjusią savaitę su tarptautinį konkursą laimėjusiu rangovu pasirašyta sutartis dėl objekto užbaigimo 2025-ųjų pavasarį.

Pradedamas antrasis Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų statybų etapas / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Projektui užbaigti su mokesčiais yra reikalinga 16,2 mln. Eur suma.

„Šiuo metu biudžete Druskininkų kultūros ir kongresų rūmams esame sukaupę 4 mln. Eur. Valstybei neprisidedant prie šio kultūriniam turizmui reikšmingo objekto užbaigimo, savivaldybė yra priversta projektą užbaigti biudžeto ir skolintomis lėšomis. 2025-aisiais Druskininkai neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą ir švęs M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, todėl Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų užbaigimas mums ypatingai svarbus šioms progoms. Kultūros ir kongresų rūmai bus graži dovana ne tik Druskininkams, bet ir visai Lietuvai“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Praėjusią savaitę su tarptautinį konkursą laimėjusiu rangovu pasirašyta sutartis dėl objekto užbaigimo 2025-ųjų pavasarį / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Praėjusią savaitę Alytaus regiono plėtros taryba objektui suteikė regioninės reikšmės statusą, o tai reiškia, kad bus galima parinkti operatorių ilgesniam, nei dešimties metų laikotarpiui. Tai ypač svarbu, nes kiekvienas potencialus operatorius, turintis darbo su užsienio atlikėjais, tarptautinių, aukšto lygio renginių organizavimo patirties, pirmiausia įvertina atsiperkamumo faktorių.

„Parinkti operatorių yra įsipareigojusi savivaldybė. Konkursą skelbsime 15-20 metų laikotarpiui. Mūsų tikslas – kad Druskininkų kultūros ir kongresų rūmai veiktų pilnu pajėgumu ir kurtų pridėtinę vertę Lietuvos kultūriniam gyvenimui“, – sakė meras R. Malinauskas.