Druskininkai spalvingai paminėjo Lietuvos laisvės trisdešimtmetį

Kovo 11-osios popietę visame Druskininkų krašte suliepsnojo Lietuvos 30 laužų, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Apie šios dienos išskirtinumą trimis dešimtimis dūžių pranešė ir visų bažnyčių varpai. Šventiniai renginiai organizuoti Leipalingyje ir Viečiūnuose, o druskininkiečiai, pasipuošę tautine simbolika bei rankose laikydami trispalvius vėjo malūnėlius, rinkosi Pramogų aikštėje. Skambant Tautiškai giesmei, ten iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava.


Laimos Rekevičienės, Viliaus Rekevičiaus, Leipalingio ir Viečiūnų bendruomenės archyvų nuotraukos

Druskininkiečius ir renginyje dalyvavusius svečius išskirtinės šventės proga pasveikino Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius bei Seimo narys Zenonas Streikus. Prie Pramogų aikštės esančioje erdvėje pražydo trispalvių vėjo malūnėlių pieva, plazdėjo vėliavos, netrūko šypsenų ir džiugios nuotaikos. O šventės dalyvius savo dainomis nudžiugino Eurovizijos nacionalinio finalo dalyvė Kristina Radžiukynaitė-KA YRA.

Viečiūnų seniūnija prisidėjo prie laužų akcijos, buvo uždegti septyni laužai Viečiūnų seniūnijos teritorijoje: Senuose Viečiūnuose, Viečiūnuose, Neravuose, Švendubrėje, Ratnyčioje, Mašnyčiose, Jaskonyse.

Leipalingio žmonės po Šv. Mišių iš bažnyčios neskubėjo namo, bet rinkosi aikštėje, papuoštoje šventės simboliu – vėjo malūnėliais. Skambant tautinio meno ansamblio „Ratelinis“ atliekamai „Tautinei giesmei“, Druskininkų šaulių kuopos jaunieji šauliai pakėlė trispalvę. Simboliškai renginį vedė jaunoji karta, kuri džiaugėsi prigimtine žmogaus ir Tautos teise laisvai gyventi ir kurti savo tėvų bei protėvių žemėje. Susirinkusiuosius su švente pasveikino Leipalingio seniūnas Antanas Krancevičius, bendruomenės pirmininkė Žaneta Krivonienė, Druskininkų savivaldybės tarybos narys Algis Bolys, miestelio jaunimo atstovai. Po iškilmingos dalies visi buvo pakviesti paragauti bendruomenės narių Valdo ir sūnaus Džiugo pagaminto plovo bei pasišildyti prie uždegto laužo. Vėliau visi sugužėjo į laisvalaikio salę pasigrožėti ansamblio „Ratelinis“ šokiais ir dainomis.

„Mano Druskininkai“Informacija