Druskininkų Jaunimo užimtumo centre – stovyklos ne tik vasarą, bet rudenį

Tie, kam šią vasarą teko dalyvauti Druskininkų Jaunimo užimtumo centro (JUC) organizuotose stovyklose, ten patirtais įspūdžiais tebegyvena iki šiol. Ir jau planuoja naujus stovyklų įspūdžius, mat JUC stovyklas žada organizuoti ir per rudens atostogas. Druskininkuose šią vasarą jaunieji druskininkiečiai galėjo dalyvauti įvairiose meno, sporto ir kitokiose stovyklose. Bet tie, kas laiką praleido JUC stovyklose, sakė, kad jos išsiskyrė originalumu ir smagiomis patirtimis.

JUC organizuotų stovyklų dalyviai vertino jų originalumą ir smagias patirtis/JUC archyvo nuotrauka

Jaunimo užimtumo centro direktorė Aušra Nedzinskienė pasakojo, kad čia surengtos stovyklos jaunimui labai patiko dar ir todėl, kad jie galėjo kelias dienas praleisti šiame centre, net jame nakvoti. Tokia 3 dienas ir 2 naktis trukusi stovykla buvo organizuota 14-17 m. paaugliams. 6-10 metų vaikams surengtų stovyklų populiarumas nustebino – laisvos vietos į stovyklą užsipildydavo žaibo greičiu. „Tikimės, kad karantinas nepakiš kojos, ir stovyklas dar organizuosime mokinių rudens atostogų metu spalio pabaigoje. Samdome stovyklų vadovus, kurie vaikams pasiūlo labai skirtingų veiklų – nuo pažinties su šokio ritmu iki kūrybos plotmių, skatina būti Druskininkų ambasadoriais, išmokti vokiečių kalbą per vieną savaitę, pažinti save, aplinkinius ir šalia esantį draugą“, – stovyklų įspūdžiais dalijosi JUC direktorė.

Ji sakė, kad sunku išskirti kurią nors vieną JUC stovyklą – visos jos vaikams ir jaunimui dovanojo nepakartojamų įspūdžių. Pavyzdžiui, paskutinę vasaros savaitę surengta stovykla, pavadinta „Pažink“, kurios pagrindinis tikslas – sustiprinti vaikų pasitikėjimą savimi, sudaryti sąlygas eksperimentuoti, kiekvieną dieną vykdyti vis skirtingą veiklą, drauge sujungti teatro, muzikos, šokių, sporto užsiėmimus: „Žinoma, vaikams smagu ateiti, leisti laiką pačiame Jaunimo užimtumo centre, tačiau stovyklų metu daug keliauta ir po patį kurortą, Druskininkų savivaldybės teritoriją. Vaikai dalyvavo įvairiose ir edukacinėse programose.“

Stovyklų vadovai džiaugiasi, kad ir tėvelių atsiliepimai labai geri, tokie pat ir jaunųjų stovyklautojų įspūdžiai. Organizatoriai stengėsi vaikus ir jaunimą sudominti įvairiausiomis veiklomis: pažinti ir atrasti dar neatrastus Druskininkus, naudojant skirtingus piešimo būdus susipažinti su skirtingomis dailės technikomis bei terapijomis. „Žadinome smalsumą golfo, teniso bei jogos užsiėmimais, kurie išties sulaukė didelio susidomėjimo. Organizuotos įvairios išvykos į „Menų kalvę“, Druskos studiją, Čiurlionio muziejų, Jonyno galeriją, Metelių regioninį ir UNO nuotykių parkus, „Girios aidą“, Šakočių muziejų, TVIC. Organizuotos skirtingos edukacinės programos, muzikavome, šokome bei vykome į patyriminius užsiėmimus, gaminome maistą, kurį ir skanavome“, – pasakojo D. Norkūnienė.

Druskininkų JUC organizuotose vaikų vasaros stovyklose jau sudalyvavo daugiau kaip 200 vaikų. Gavus papildomą 11 750 eurų finansavimą iš Savivaldybės, per rugpjūčio mėnesį surengtos dar 8 stovyklos po penkias dienas. Buvo galima pasirinkti stovyklas „Mažasis kūrėjas“ (2 kartai, vadovė Greta Jakubavičiūtė-Bubulienė), „Vasaros taku“ (vadovė Kristina Uteševa), „Aš Druskininkų ambasadorius“ ir „Išmok vokiškai per savaitę“ (vadovė Jūratė Stulpinienė). Simona Šimkonytė-Kliauzienė pakvietė į stovyklą „Kurk, svajok, tapyk“, o šokių studijos „Dosado“ vadovas Povilas Lapinskas – į stovyklą „Vasara šokio ritmu“, „Pažink“ (vadovas Dominykas Šinkonis)

Nepamirštama ir nuotykių kupina buvo jaunimo patyriminė stovykla (vadovės – Druskininkų JUC darbuotojos Aistė Fedaravičiūtė ir Gerda Zubavičienė), kurioje jaunimas išbandė įvairias komandos formavimo veiklas, labiau pažino save dalyvaudami skirtingose veiklose, kaip baidarių žygis, važiavimas kartingu, dalyvaudami kliūčių ruože, kurį įrengė KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Druskininkų kuopos kariai. Vakarais, kartu su stalo žaidimų klubo „Board Punks“ nariais nėrė į žaidimų pasaulį. Dar trys stovyklos numatytos moksleivių rudens atostogų metu.

„Norime skatinti vaikų drąsą, viliamės, kad jie įgaus dar daugiau pasitikėjimo ir tikėjimo savimi. Norime, kad jie kasdien nudžiugtų, nesakytų, kad „buvo taip pat, kaip anądien“, kaskart atrastų naujų ir įdomių dalykų, laisvas dienas leisdami ne prie kompiuterio, o būdami su savo bendraamžiais. Dėkojame visiems stovyklų vadovams,  vaikams ir jų tėveliams, pasitikėjusiems mumis. Už skirtą finansavimą AČIŪ sakome Druskininkų savivaldybei“, – mintimis dalijosi JUC direktorė A. Nedzinskienė.

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija