Žiemos pranašai komunalininkų neišgąsdino

Nors mėgstama juokauti, kad žiema kasmet atkeliauja netikėtai, ir komunalininkams ji kone kaskart tampa staigmena, tačiau Druskininkų komunalinio ūkio darbuotojams šis juokelis netinka. Praėjusį šeštadienį, vos pajutę pirmuosius šalčio ženklus, mūsų komunalininkai išvažiavo barstyti miesto tiltų. O pirmadienio rytą, iškritus pirmajam sniegui, Druskininkų gatvės ir šaligatviai nebuvo slidūs, nes tam buvo tinkamai pasiruošta.

V. Ašmenskas: „Stengiamės gerai atlikti savo darbą, automobiliai turi saugiai važinėti, šaligatviai turi būti neslidūs/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Bendrovės „Druskininkų komunalinis ūkis“ direktorius Vilius Ašmenskas pasakojo, jog žiemai jie tinkamai pasirengė – jau atsivežta 300 tonų druskos, taip pat pasiruoštas pakankamas kiekis žvyro ir smėlio mišinio, parengta visa technika, skirta gatvių ir šaligatvių priežiūrai žiemos laikotarpiu.

Druskininkų gatves ir šaligatvius prižiūri dvi galingos mašinos su peiliais ir barstytuvais, du dideli traktoriai ir keturios motorizuotos priemonės šaligatviams prižiūrėti.

Pasidomėjus, ar žiemos sezonui užteks 300 tonų druskos, direktorius teigė, jog viskas priklausys nuo to, kokia šiais metais bus žiema.

„Prieš dvejus metus, kai buvo šalta ir snieginga žiema, sunaudojome apie 700 tonų druskos, o pernai, kai sniego ir šalčio beveik nebuvo, tai druskos išbarstėme labai nedaug“, – kalbėjo direktorius.

Bendrovės „Druskininkų komunalinis ūkis“ darbuotojai žiemai tinkamai pasirengė – parengta visa technika, skirta gatvių ir šaligatvių priežiūrai žiemos laikotarpiu/Roberto Kisieliaus nuotrauka

V. Ašmensko teigimu, kai oro temperatūra lauke būna iki 10 laipsnių šalčio, tuomet ant gatvių ir šaligatvių pilama druska, o kai termometro stulpelis nukrenta žemiau dešimties, pilamas smėlio ir žvyro mišinys, nes druska šaltyje nebūna efektyvi.

Paklaustas, kas seka orų situaciją ir duoda komandą gatvių ir šaligatvių valymui, V. Ašmenskas pasakojo, kad kasnakt, apie 4 ryto, bendrovės meistras apvažiuoja miesto gatves ir įvertina situaciją. Jei gatvės ir šaligatviai būna slidūs, technika operatyviai imasi darbo. Visą miestą, priklausomai nuo žiemos užmojų, komunalininkai nuvalo per 3-4 valandas.

Iškritus pirmajam sniegui, Druskininkų gatvės ir šaligatviai nebuvo slidūs, nes tam buvo tinkamai pasiruošta/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Stengiamės gerai atlikti savo darbą, automobiliai turi saugiai važinėti, šaligatviai turi būti neslidūs, juk nesinori, kad kas nors paslystų ant šaligatvio ir patektų į ligoninę šiuo metu, kai siautėja koronavirusas“, – sakė V. Ašmenskas.

Parengė Laimutis Genys