Ugniagesiai gelbėtojai kviečia elgtis atsakingai vandenyje

Atėjus taip lauktai vasarai ir prasidėjus mokinių atostogoms, vis daugiau laiko praleidžiame prie vandens telkinių. Maudynės daugeliui – neatsiejama vasaros pramoga, o kad poilsis gamtoje nesibaigtų trauma ar nelaime, būtina saugiai elgtis.

Patariame nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, nesimaudyti, nešokinėti į vandenį nežinomose, nuošaliose vietose. Pradėjus skęsti, atsitrenkus į dugną ir susižalojus, niekas jūsų gali nepastebėti, nesuteikti pagalbos. Stenkitės neplaukti toli nuo kranto, nešokinėti, neišdykauti valtyje, nes valtis gali apvirsti. Pradėdami plaukti valtimi, įsitikinkite, kad yra gelbėjimosi ratas, liemenės. Pagalvokite, kaip reikės gelbėtis ar gelbėti skęstantį draugą, apvirtus valčiai. Ar turėsite tam priemonių? Nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę, nešokite staiga į vandenį.

Jei pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite, mojuodami rankomis. Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir skambinkite skubios pagalbos numeriu 112. Po to įsitikinkite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo (gelbėjimo rato, valties ir kita) arba parankinės priemonės, kuri neskęsta (kamuolio, čiužinio ir panašiai).

Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, lazda, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę. Jei šalia nieko daugiau nėra, pamėginkite gelbėti skęstantį, priplaukę prie jo plaukiojimo priemone (valtimi, vandens dviračiu), gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta, paduoti ją skęstančiajam per saugų atstumą, kad jis negalėtų jūsų sugriebti.

Įsidėmėkite, kad gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Druskininkų PGT informacija