Susisiekimo ministras siūlo atkurti geležinkelio liniją į Gardiną

Susisiekimo ministerija siūlo atkurti geležinkelio liniją į Gardiną, įrengiant naują jungtį su Druskininkais. Šią idėją neformaliame ministrų posėdyje antradienį pristatė susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Atnaujinus geležinkelio jungtį su Gardinu, Druskininkų kurortas taptų lengviau pasiekiamas kitų Lietuvos miestų ir kaimyninės Baltarusijos Gardino miesto gyventojams, atsirastų galimybė pritraukti papildomų turistų srautų bei surinkti papildomų pajamų į valstybės biudžetą

„Atnaujinta geležinkelio jungtis su Gardinu paskatintų turizmą, krovinių vežimą, turėtų ekonominių privalumų. Druskininkų kurortas taptų lengviau pasiekiamas kitų Lietuvos miestų ir kaimyninės Baltarusijos Gardino miesto gyventojams, leistų pritraukti papildomų turistų srautų bei surinkti papildomų pajamų į valstybės biudžetą“, – sakė susisiekimo ministras J. Narkevič.

Tikimasi, kad, atkūrus geležinkelio ruožą Marcinkonys-Druskininkai-Valstybės siena su Baltarusija, mūsų šalies gyventojai ir užsienio turistai būtų paskatinti keliauti naujais traukinių maršrutais Vilnius-Druskininkai, Vilnius-Gardinas, Druskininkai-Gardinas, Varėna-Druskininkai. Dėl to keliuose sumažėtų autotransporto priemonių, o tai turėtų teigiamos įtakos taršos ir eismo įvykių mažėjimui.

Numatoma, kad šia geležinkelio linija per metus būtų pervežta apie 180 tūkst. keleivių ir 1,5 mln. tonų krovinių. Geležinkelio linijos atkūrimo projektas galėtų būti įgyvendintas per 4 metus.

Pasak susisiekimo ministro J. Narkevič, atkūrus šią geležinkelio liniją, būtų kuriama ilgalaikė ekonominė nauda mūsų valstybei, AB „Lietuvos geležinkeliai“ įmonių grupei ir Druskininkų savivaldybei.

LR Susisiekimo ministerijos informacijos informacija