Sukurk idėją Druskininkams, o mes ją įgyvendinsim!

Druskininkai – Lietuvos kultūros sostinė 2025. Tokią ambicingą idėją inicijuoja Druskininkų savivaldybė, planuodama ypatingai pasitikti Čiurlionio 150-ties metų sukaktį, kuri bus minima 2025 metais. „Čiurlionio paliesti“ – tokia pagrindinė mintis, apimanti plačią didžiojo kūrėjo išraiškos platformą ir visas menų rūšis: dailę, literatūrą, muziką, žmones, tradicijas, gamtą, teatrą, šokį ir kita.

Čiurlionio miestas turi suskambėti aukščiausiomis natomis, nes Čiurlionis – ypatingas žmogus savo laikmečio kontekste, praaugęs supusią aplinką. Šiandien jo darbai įgavo neįkainojamą vertę, tebėra aktualūs, modernūs ir originalūs. Čiurlionio vardas suteikia miestui išskirtinumą, tik dar neišnaudotos visos kūrėjo vardo ir kūrybos galimybės, formuojant miesto įvaizdį ir skatinant kultūrinį turizmą.

TODĖL Lietuvos kultūros sostinės idėją mes matome ne tik kaip priemonę atskleisti vis naujas genijaus daugialypės kūrybos puses. Lietuvos kultūros sostinės titulas suteiktų gerą progą naujoms galimybėms:

• kultūros srityje įgyvendinti naujoves ir netradicinius sprendimus, novatoriškas išraiškos formas;

• atrasti inovatyvias ir originalias Čiurlionio kūrybos sklaidos formas;

• įtraukti į Čiurlionio kūrybos įprasminimą ir sklaidą jaunąją kartą, turinčią didelį naujų įgūdžių, požiūrio ir instrumentų potencialą;

• užtikrinti kultūrinės raiškos įvairovę per kūrybišką laisvalaikio užimtumą;

• skatinti vietinės bendruomenės įsitraukimą į naujas veiklas ir dalyvavimą kūrybos procese;

• didinti kitų miestų meno gerbėjų įtrauktį į Druskininkų kultūrinį gyvenimą miesto renginių ir festivalių metu; didinti žiūrovų (lankytojų) srautus ir auginti naują auditoriją;

• drąsiau ieškoti atsinaujinimo galimybių;

• suvokti kultūrą kaip esminę darnaus miesto plėtros ašį;

• atverti miestą tiek išoriniam, tiek vidiniam menininkų ir kitų kūrybos žmonių įsiliejimui iš visos Lietuvos, Europos, gal net pasaulio.

Kviečiame nevyriausybines organizacijas, menininkus, kultūros entuziastus, miesto bendruomenes, verslo atstovus, asmenis iki 2021 m. gegužės 25 d. el. p. info@druskininkukulturoscentras.lt teikti iniciatyvas ir inovatyvius pasiūlymus Lietuvos kultūros sostinės Druskininkuose idėjai įgyvendinti.

Iniciatyvos turi būti skirtos ir reikalingos Druskininkams, patrauklios, teikiančios realius, objektyviai pamatuojamus ir įgyvendinamus rezultatus. Siūlymai, kurie labiausiai atitiks idėjos koncepciją, bus įtraukti į „Druskininkai – Lietuvos kultūros sostinė 2025“ programą.

Druskininkų kultūros centro informacija