Širdies nepakankamumas – liga, kurią galima valdyti

Druskininkų kardiologijos centre nuo šiol teikiama specializuota pagalba pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu – atidarytas Širdies nepakankamumo kabinetas. Pacientų sveikatos būklės ir priežiūros efektyvumo vertinimo, konsultavimo bei mokymo paslaugas teikia specialią kvalifikaciją širdies nepakankamumo srityje turintys gydytojai kardiologai ir slaugytojai.

Lietuvoje mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra ypač padidėjęs. Čia, kaip ir visoje Europoje, tai tebėra pagrindinė mirties priežastis.

Širdies nepakankamumas – grėsminga patologija, deja, po diagnozės nustatymo per 5 metus pusė pacientų miršta. Ypač bloga prognozė tiems pacientams, kurie atsiduria ligoninėje dėl širdies nepakankamumo paūmėjimo.

Pagrindinis Širdies nepakankamumo kabineto tikslas – sumažinti riziką pacientams, kurie, paūmėjus širdies nepakankamumo ligai, atsiduria ligoninėje.

Širdies nepakankamumas gali būti sėkmingai gydomas medikamentais, taip pat pakeitus gyvenimo būdą

Gydytojo kardiologo ir slaugytojos konsultacijos metu atliekama:

-širdies echoskopija

-bioimpedanso tyrimas

-klektrokardiograma

-kraujo tyrimai

-medikamentinio gydymo parinkimas ir atitaikymas

-mokymas, kurio metu pacientui (ir jo šeimos nariams) suteikiama specializuotų žinių apie širdies nepakankamumo ligą, jos eigą ir priežiūros metodus, gyvensenos ir savirūpos įgūdžių formavimo rekomendacijos.

Paslauga teikiama pacientams, kurie per paskutinius vienerius metus gydėsi stacionare širdies nepakankamumo ligą. Reikalingas šeimos gydytojo siuntimas pas gydytoją kardiologą.

Registracija: +370 623 49 997, Sveikatos g. 30B

Užsakymo Nr.: MDR-263-01