Pradedamas Alytaus regiono atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. planas

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) valdyba svarstė 2021-2027 m. Alytaus regiono atliekų prevencijos ir tvarkymo plano parengimą, priėmė sprendimus dėl investicijų į bendrovės transporto priemonių ir konteinerių sistemą, nusprendė liepos mėnesį sušaukti neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą, kuriame bus svarstoma Alytaus miesto savivaldybės deleguojamo naujo valdybos nario kandidatūra.

Posėdyje dalyvavusi Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė, ARATC valdybos pirmininko pavaduotoja Vilma Jurgelevičienė pažymėjo, kad priimti sprendimai yra aktualūs viso Alytaus regiono gyventojams. „Džiaugiamės regione sukurta sklandžiai veikiančia atliekų tvarkymo sistema, tačiau tam, kad išlaikytume kiek įmanoma stabilesnius kaštus, atitiktume visus ES keliamus reikalavimus bei dirbtume dar efektyviau, turime labai atsakingai parengti Alytaus regiono atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. planą, kuris aktualus  Alytaus regiono savivaldybių gyventojams ir verslui“, – sakė V. Jurgelevičienė. Ji pažymėjo, kad šis planas turės derėti su valstybiniu atliekų tvarkymo planu ir nuo į jį įrašytų priemonių priklausys ES lėšų bei kitų fondų finansavimo apimtys.

ARATC vadovas Algirdas Reipas pasidžiaugė, kad pradėjo veikti atnaujinta centro svetainė www.aratc.lt, o Druskininkų savivaldybėje nuorodą į šią svetainę gyventojai visada ras specialiai tam sukurtoje reklaminėje bei savivaldybės valdomų įmonių skiltyse.

Posėdžiu metu nuspręsta įsigyti naujas, kokybiškas transporto priemones ir mišrioms atliekoms skirtų konteinerių – tai leis atliekas tvarkyti dar greičiau ir efektyviau, sutaupyti. Valdybos posėdyje taip pat svarstyti aktualūs maisto ir tekstilės atliekų rūšiavimo klausimai.

Primename, kad ARATC valdybą sudaro visų Alytaus regiono bei Birštono ir Prienų rajono savivaldybių atstovai.