Kelionė aplink Žemę – su Druskininkų vardu

Motociklu per 40 dienų apvažiuoti aplink pasaulį! Tai iššūkis, kurį sau iškėlė drąsus druskininkietis Karolis Mieliauskas, besiruošiantis motociklu leistis į 20 tūkstančių kilometrų kelionę per Aziją, Ameriką, Europą. Šio projekto išskirtinumas – keliautojas įvairiuose žemynuose susitikinės su išeiviais iš Druskininkų ir kvies juos atvykti į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, kurios 2021 metais bus surengtos Druskininkuose.

Druskininkietis K. Mieliauskas, motociklu per Aziją, Ameriką, Europą žada įveikti 20 tūkstančių kilometrų ir įvairiuose žemynuose išeivius iš Druskininkų kvies į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, 2021 metais rengiamas Druskininkuose/Simo Šuminsko nuotrauka

– Kaip kilo mintis motociklu keliauti aplink pasaulį?

– Keliauti aplink pasaulį, kaip, ko gero, ir daugeliui iš mūsų, buvo mano svajonė. Atėjo ji iš vaikystėje skaitytų knygų ir pasiklausius šiuolaikinių istorijų, kai žmonės mėgina pasaulį greitai apskristi ir lėktuvu!

Kodėl noriu keliauti motociklu? Todėl, kad aš jau daug metų keliauju šia transporto priemone, todėl viskas labai siejasi.

– Motociklu važiavote į šalčiausią Žemės tašką. Kokių pamokų kelionės metu išmokote, kurias panaudosite naujoje kelionėje? Ką galite papasakoti apie motociklą, kuris tas 40 dienų taps svarbia Jūsų gyvenimo dalimi?

Ir važiavimas į šalčiausią Žemės vietą, ir kelionė Baikalo ledu nebuvo logiški žingsniai kelionei aplink pasaulį – per žiemos keliones tokių planų dar neturėjau. Tose kelionėse išmokau vidinės stebėsenos. Kai važiuoji vienas, protas kelia daug klausimų, abejonių, tas minčių srautas niekada nesibaigia. Pats įdomumas, kai balansuojama tarp to minčių srauto ir proto keliamų abejonių. Labai atsargiai žiūriu į tuos kelionės etapus, kurie, regis, galėtų būti paprasti – kaip taisyklė, paprastai būna atvirkščiai. Pasitikėjimas savimi yra ne tada, kai žinai viską, kas bus, jeigu bus…

O motociklas, kuriuo leisiuos į šią kelionę, yra dviejų cilindrų KTM 790 Adventure, pagamintas Austrijoje. Tai – šių metų modelis, taigi jis dar nėra pakankamai išbandytas. Mano kelionė ir bus ilgiausias šio motociklo bandomasis važiavimas.

– Kokių tikslų keliate savo kelionei?

Vienas iš tikslų – prisijaukinti motociklą, kad galėčiau ant jo išsėdėti tūkstančius kilometrų. Dar vienas tikslas ir iššūkis – sėkmingai pervažiuoti Sibirą, Rusiją – 11 tūkst. kilometrų, kasdien po tūkstantį kilometrų. Svarbus momentas – Sibire dega milijonai hektarų miško. Atidžiai seku situaciją. Sibiras yra labai didelis, neaišku, kokiu atstumu nuo mano kelio bus degantys miškai. Patekti į Ameriką – didelis logistikos iššūkis. Bendrovė „Hoptrans“ man padės iš vieno žemyno į kitą nugabenti motociklą. Po to lauks kelionė legendiniu keliu Route666, vėliau – skrydis į Londoną. Manau, jog bus nelengva keliauti Europos greitkeliais – nuobodi monotonija…

Dar vienas tikslas – pakeliui susitikti lietuvių, tarp jų ieškoti druskininkiečių, pakalbinti, sužinoti jų istorijas, pasiūlyti tapti Druskininkų ambasadoriais, pakviesti į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, kurios 2021 vyks Druskininkuose. Svarbu, būtų abipusis susikalbėjimas. Tai nebus lengva, laukia tikras iššūkis. Juk nėra taip paprasta parengti interviu, kai tą dieną esi nuvažiavęs 1000 kilometrų. Planuoju kas dvi dienas aprašinėti savo kelionės įspūdžius.

– Šioje kelionėje atsiras ir Druskininkų ženklas?

Taip, ši kelionė skirta mano gimtajam miestui. Todėl aplink pasaulį pradėsiu keliauti nuo Druskininkų, čia po 40 dienų kelionę ir užbaigsiu.

– Ar esate susitaręs dėl susitikimų su tų šalių, kurias aplankysite, lietuvių bendruomenėmis?

Esu sutaręs susitikti su keletu druskininkiečių Rusijoje ir Amerikoje. Noriu pakviesti žmones, kad jie rekomenduotų savo draugams ir pažįstamiems susitikti su manimi kelionės metu. Laukiu jų žinučių socialiniuose tinkluose.

– Kas Jums yra Druskininkai? Kokie atsiminimai ir pojūčiai Jus sieja su šiuo miestu. Kaip Jūs šifruojate šios kelionės vieną iš raktinių frazių – „Lietuva prasideda nuo Druskininkų“?

Mano vaikystė prabėgo miškų apsuptuose Druskininkuose, ir man vaikystė asocijuojasi su pušynu, Ratnyčėlės upeliu, Ešerinio ežeru ir gražiu miestu. Čia – mano namai, nors su šeima gyvenu Vilniuje. Labai daug laiko praleidžiu Druskininkuose. Čia grynas oras, švarus vanduo.

Man niekada neteko matyti Druskininkų kurorto svečio akimis. Esu bandęs net nakvoti Druskininkuose viešbutyje, kad pajusčiau tai, ką jaučia svečiai.

Frazė „Lietuva prasideda nuo Druskininkų“, kurią naudosiu kelionėje aplink pasaulį, šifruojama labai paprastai. Pirmasis įspūdis apie šalį dažniausiai prasideda nuo pasienio – kaip pasienietis tave pasitinka. Svarbu ir tai, ką toje šalyje pamatai.

O Lietuva juk tikrai prasideda nuo Druskininkų. Šalies išskirtinumo prasme, Druskininkai tikrai yra atspirties taškas, perlas Lietuvos žemėlapyje. Jei turime svečią ir norime parodyti ne tik sostinę, tai Druskininkai yra ta vieta, kurią galima rodyti visus metus rodyti ir tuo didžiuotis. Labai džiaugiuosi, kad Druskininkų savivaldybė palaikė mano idėją ir prisidėjo prie jos įgyvendinimo.

– Ką apie Druskininkus papasakosite užsieniečiams, su kuriais susitiksite kelionės metu? Gal daugelis iš jų net nežino, kur šis miestas yra, o gal net neįsivaizduoja, kas ta Lietuva?

Manau, užteks angliškai pasakyti raktinius žodžius – sveikata, poilsis, miškas, ežeras, ir visiems bus aišku, apie ką kalbu.

– Kaip reaguoja į Jūsų kelionę šeimos nariai?

Mano šeima, žinoma, patiria jaudulio, kai aš išvažiuoju. Bet jie mato, kokios man svarbios tos kelionės, koks tikras yra mano pasiryžimas įveikti užsibrėžtus tikslus. Ir jie palaiko mane!

– Kaip save apibūdintumėte – pašėlęs motociklininkas, keliautojas, žmogus, norintis parodyti kitokias pasaulio pažinimo galimybes?

 – Vadinu save vidinių procesų tyrinėtoju. Skatinu kitus užsiimti tuo pačiu. Mes visi daug keliaujame ir „maitiname“ save vaizdais, bet dažnai neturime peno savižvalgai ir savistabai, savo vidinių procesų tyrinėjimui. Mano važiavimai – ekstremalūs, įveikiu daug kilometrų. Aš tai vadinu savižvalga ir vidine meditacija. Kelionės metu įvyksta dideli atradimai!

Kviečiame visus druskininkiečius ir kurorto svečius išlydėti Karolį Mieliauską į kelionę aplink Žemę. Iškilmingos išlydėtuvės organizuojamos penktadienį, rugpjūčio 16 dieną, 19 val., prie Druskonio ežero amfiteatro.

„Mano Druskininkai“ informacija