Druskininkų savivaldybės mokinių taryba kūrybiškai paminėjo Tarptautinę jaunimo dieną

Rugpjūčio 12-ąją Druskininkuose praūžė Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos (DSMT) organizuotas renginys „Iš(si)saugok vasarą 2020”, skirtas paminėti Tarptautinę jaunimo dieną.

Tarptautinė jaunimo diena minima nuo 1999 m. Tądien siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje. Europos šalyse šią dieną rengiamos įvairios akcijos, jaunimo iniciatyvos. DSMT sumanė prisidėti prie šios gražios akcijos – įgyvendinus Druskininkų jaunimo užimtumo centro (JUC) jaunimo iniciatyvų programą bei padedant rėmėjams,  organizuotas renginys Druskininkų jaunimui. JUC’o lauko erdvę užpildė įvairios kūrybinės dirbtuvės, laimės rato loterija, pokalbiai su įdomiais svečiais, šokiai, dainos ir juoko aidas.

JUC erdvėse Druskininkų savivaldybės mokinių taryba organizavo renginį „Iš(si)saugok vasarą 2020“, skirtą paminėti Tarptautinę jaunimo dieną/JUC archyvo nuotrauka

Pirmasis su jaunimu susitikęs svečias buvo Gabrielius Žvirblis, kuris surengė kūrybinės piešimo dirbtuvės. Gabrielius yra iliustratorius, menininkas, savo piešiniais pavertęs Kauno troleibusus meno kūriniais. Savo liepsnojančiomis akimis jis įžiebė menininko kibirkštėlę kiekvieno susirinkusiojo širdyje ir padėjo išlaisvinti kūrybinę energiją. Netrukus po kūrybinių dirbtuvių į sceną tvirtu šokio žingsneliu žengė Gediminas Stuka (Shtuka) – gatvės šokių hiphop/house choreografas-šokėjas, projekto „Šokių revoliucija“ dalyvis. Jis jaunuolius supažindino su gatvės šokių ypatumais, choreografija ir savo šokio istorija bei leidosi į diskusiją apie įvairias jaunimui aktualias temas. Tomas Padegimas, beatbox‘o talentas, šiais metais perlaikęs valstybinį matematikos egzaminą ir jame pelnęs 100-uką, supažindino jaunimą, kaip reikia siekti savo tikslų, pasidalino savo patirtimi. Jį kalbino Druskininkų jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja Eivilė Čakaitė. Druskininkų JUC‘o lauko scena tapo jaukių pokalbių ir diskusijų erdve, o Shtukos ir T. Padegimo talentai susijungė į netikėtą gatvės šokių ir beatbox‘o improvizaciją.

Renginio metu jaunuolius sudomino ir kitos įdomios veiklos. Užsiėmimus renginio metu vedė „Juchnos pynutės“ – savo rankomis Juchna gamina apyrankes, sapnų gaudykles, diržus, pakabukus ant kaklo ir kitokias įdomybes. Druskininkų stalo žaidimų klubo „Board Punks“ nariai vedė intriguojančias socialinio-dedukcinio žaidimo „Vilkolakiai“ sesijas ir KUBB lauko žaidimą, menantį vikingų laikus.

Taip pat buvo galima sukti DSMT laimės ratą ir dalyvauti loterijoje – atsakius į klausimus apie jaunimą, laimėti rėmėjų („City Coffee“, Boulangerie, Prancūziška kepykla, UNIQA, „Illusion Rooms Druskininkai“, UNO Park, „Velvetti“) įsteigtus prizus. Jaunimas galėjo išbandyti virtualios realybės akinius, XBOX žaidimus ir paskanauti skrudintų dešrainių. Tikimės, kad tokio pobūdžio renginiai taps smagia tradicija Druskininkuose.

Daugiau apie JUC neformalių jaunimo grupių iniciatyvas – www.juc.lt/iniciatyvos

Parengė Gustė Šematovičiūtė, Augustė Lukšytė, Druskininkų savivaldybės mokinių taryba (DSMT)