Druskininkų JUC laukia savanorių iš Europos šalių

Druskininkų jaunimo užimtumo centras (JUC), gavęs finansavimą Europos Sąjungos programos „Europos solidarumo korpusas“ finansuojamas projekto „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“, nuo rugsėjo mėnesio ilgalaikei savanorystei pasikvies į Druskininkus savanorius iš ES šalių. Kaip sakė įstaigos direktorė Aušra Nedzinskienė, mūsų mieste planuojama priimti tris savanorius, kurie savanoriaus „Atgimimo“ mokykloje ir lopšelyje-darželyje „Žibutė“ ir, žinoma, Druskininkų JUC.

„Pagaliau sulauksime savanorių iš Europos Sąjungos arba šalių partnerių“, – džiaugėsi JUC direktorė A. Nedzinskienė ir  projektų koordinatorė G. Zubavičienė/Deivido Laukionio nuotrauka

„Pagaliau, gavę finansavimą, sulauksime savanorių iš Europos Sąjungos arba šalių partnerių“, – džiaugėsi JUC direktorė A. Nedzinskienė. Ji papasakojo, kad JUC pateikė paraišką projekto finansavimui, o „Atgimimo“ mokykla ir lopšelis-darželis „Žibutė“ aktyviai bendradarbiavo ir pareiškė norą prisidėti prie projekto. Visos trys minėtos įtaigos yra akredituotos priimti savanorius iš Europos Sąjungos.

Druskininkų JUC projektų koordinatorė Gerda Zubavičienė sakė, kad, planuojant savanorystės projektą, pirmiausia buvo galvojama, ką savanoriauti atvykę jaunuoliai galėtų nuveikti Druskininkuose: „Kadangi JUC dirbame su jaunimu, tai mūsų įstaigoje savanoriausiantis jaunuolis galės „pasimatuoti“ jaunimo darbuotojo profesiją, susipažinti su jos darbo kasdienybe, užmegzti santykius su jaunais žmonėmis, save realizuoti šioje veikloje. Galbūt jis įtrauks į savo veiklas ir mūsų bendruomenės jaunimą?“.

Gerda pasakojo, kad JUC jau turi panašios patirties, bendraujant su savanoriais iš užsienio. Į jaunimo veiklas jau buvo įsitraukusi italė Frederika, savanoriavusi Druskininkuose. JUC projektų koordinatorės žodžiais, labai įdomu pažinti kitos šalies žmogų, kitą kalbą, kitą kultūrą: „Bendravimas su kitos šalies piliečiu ugdo ir toleranciją, ir smalsumą, ir norą pažinti, skatina keliauti, pažinti kitas kultūras ir tapti platesnių pažiūrų žmogumi. Smagu ir įdomu pažinti šalį, iš kurios atvyko bendraamžis, per jo pasakojimus ir jo patirtis. Tas žmogus kartu atsiveža nemažai savo šalies“.

„Manau, kad JUC galėsime pasiūlyti labai plačias galimybes atvykusiam savanoriui. Juk jaunimo darbuotojas  su pas mus besilankančiais jaunais žmonėmis kartu bendrauja, žaidžia stalo žaidimus, muzikuoja, drauge mokosi, diskutuoja, sportuoja. Viskas priklauso nuo to, ko atėjęs jaunas žmogus tą akimirką labiausiai nori. Jaunimo darbuotojas tiesiog prisitaiko prie jaunimo poreikių, kartu su jaunuoliais mokosi ir pats, priima įvairius iššūkius. Jis ir pats savyje atranda naujų savybių, būdamas kartu su jaunais žmonėmis“, – pasakojo A. Nedzinskienė.

Visos trys projekte dalyvaujančios Druskininkų įstaigos pripažino, kad įdomiausia būtų, jei atvyktų savanoriai iš trijų skirtingų šalių. „Atvykę į mūsų miestą, jie turės naujų iššūkių, nes gyvens viename bute, dalinsis buities rūpesčiais, bendraus, turės laikytis visiems priimtinų taisyklių. Manome, kad būdami trise, jie smagiau leis laisvalaikį, jiems bus įdomiau gyventi nepažįstamame mieste. Manome, kad ir mūsų mažai Druskininkų bendruomenei bus dovana, kai sulauksime savanorių iš trijų šalių“ – sakė projekto iniciatorė A. Nedzinskienė.

„Patys džiaugiamės, kad ir pas mus besilankantis Druskininkų jaunimas, ir mes patys įgysime trijų kalbų įgūdžių – tikimės, kad tikrai sulauksime savanorių iš skirtingų šalių, tobulėsime, bendraudami angliškai.

Ir viena iš veiklų, kurias jiems siūlysime, – mokyti tos šalies kalbos ne tik mūsų jaunimą, bet ir visą bendruomenę, žmones, kurie tuo domėsis“, – pasakojo G. Zubavičienė.

Mokykloje ir lopšelyje-darželyje savanoriausiantys jaunuoliai, žinoma, negalės atlikti tų funkcijų, kurios tenka mokytojams ar auklėtojams. Jie tiesiog turėtų apjungti bendruomenę, organizuoti veiklas pertraukų metu, po pamokų, burti jaunuolius įdomiai veiklai.

Lopšelyje-darželyje savanoriai taip pat galės pasiūlyti naujų dalykų, įtraukti mažuosius į jiems patrauklias veiklas, padėti plačiau susipažinti su pasauliu. Žinoma, dirbdami ugdymo įstaigose, savanoriai galės „pasimatuoti“ ir pedagogų profesiją, susipažinti su jos specifika, pamatyti praktinę jos pusę.

Savanoriai abejose įstaigose turės tutorius – vadovus, kurie jiems padės adaptuotis naujoje aplinkoje – JUC, mokykloje ar lopšelyje-darželyje, padės įsivertinti kompetencijas pasirinktoje savanorystės srityje. Taip pat bus vienas mentorius visiems trims savanoriams, kuris padės susigaudyti mieste, pavyzdžiui, kaip nuvykti į vieną ar kitą vietą, parodys, kur yra sveikatos priežiūros įstaigos, parduotuvės ar pramogų vietos laisvalaikio praleidimui.

Kaip sakė A. Nedzinskienė, Druskininkuose savanoriai gyvens ir dirbs 9 mėnesius – visus mokslo metus: „Vasarą jaunimas įsilieja į darbo rinką, dalyvauja stovyklose ar išvyksta iš miesto atostogauti ar dalyvauti įvairiose projektuose. Todėl būtent mokslo metų laikas yra tinkamiausias visoms trims įstaigoms priimti savanorius“.

„Pirmą kartą priimame pas mus, norime, kad tai būtų geras startas, – sakė Gerda. – Norime, kad ir druskininkiečiai sužinotų, kad yra tokia galimybė išvykti į kitą šalį savanoriauti ir „pasimatuoti“ tam tikrą profesiją, įgyti patirties. Juo labiau, kad dabar daugelis jaunuolių po mokyklos net nestoja niekur, o stengiasi ieškoti savęs ir tik tada apsispręsti, ko nori pasiekti gyvenime ir kokią profesiją norėtų įgyti“.

JUC sulaukia nuolatinių pasiūlymų iš įvairių organizacijų, kviečiančių savanorius. Taigi ir druskininkiečiams atsiveria puikios galimybės išvykti į kitas šalis. O kartais būtent išvykimas ir savanorystė suteikia pasitikėjimo savimi, tikėjimo savo jėgomis. Jau yra jaunųjų druskininkiečių, kurie buvo išvykę savanoriauti. JUC atstovės informavo, kad ir dabar jaunuoliams siūlomos ilgalaikės ir trumpalaikės savanorystės galimybės Bulgarijoje.

Savanorius priimanti organizacija pasirūpina jaunuolio apgyvendinimu, pasirūpinama jo maitinimu arba jam skiriami dienpinigiai maistui ir kišenpinigiai. Jaunimas turi nuolatinį užimtumą, dirba visą darbo dieną nuo pirmadienio iki penktadienio.

„Pirmą kartą priimsime savanorius, mums tai bus didelis iššūkis. Tikimės, kad jie bus pirmiausia savo šalių ambasadoriai Druskininkuose, o vėliau – Druskininkų ambasadoriai savo šalyse. Padarysime viską, kad viešnage mūsų kurorte jie būtų patenkinti“, – mintimis dalijosi JUC direktorė A. Nedzinskienė.

Druskininkų JUC informacija