Druskininkai jau pakvietė į stebuklingą Kalėdų pasaką!

Šeštadienį Druskininkų Pramogų aikštėje susirinkusių druskininkiečių ir kurorto svečių laukė įspūdingas reginys – lazerio skraiste padabintos eglės ir kalėdinių eglučių parko įžiebimas bei Kalėdų miestelio atidarymas. Druskininkai ir vėl visu šventiniu laikotarpiu kvies į nuostabią Kalėdų pasaką kurorte, kuriame pildysis visi gražiausi norai ir vyks šventiniai stebuklai!

Šeštadienio vakarą buvo iškilmingai įžiebta Didžioji miesto eglė, šiemet ypatingai puošni, o ant jos viršūnės sumontuota unikali lazerio „skraistė“ tiesiog prikaustė susirinkusiųjų į šventę dėmesį/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Šeštadienio vakarą buvo iškilmingai įžiebta Didžioji miesto eglė, šiemet ypatingai puošni, o ant jos viršūnės sumontuota unikali lazerio „skraistė“ tiesiog prikaustė susirinkusiųjų į šventę dėmesį. Tądien atidarytas ir tradicinis kalėdinių eglučių parkas, kuriame ir šiemet puikuojasi daugiau kaip 50 originalių formų, iš skirtingų medžiagų pagamintų kalėdinių kompozicijų, išradingai papuoštų gyvų ir meniškai sukurtų eglučių. Kaip ir kasmet,  šventiniu laikotarpiu praeivių akį traukia žiemą neveikiantį muzikinį spalvų fontaną pakeitusi šviečianti elektros lempučių instaliacija.

Šiemet pirmą kartą druskininkiečiai ir miesto svečiai pakviesti ir į Kalėdų miestelio atidarymą – jis šurmuliuos per visą švenčių laikotarpį.

Įspūdingai papuoštos ir įvairios kurorto erdvės – visus pasitiko šviesos instaliacijos su pasakų personažais, kalėdinė mugė, amatininkai. Prie pat Didžiosios eglės puikuojasi šventiniai kupolai, kuriuose rengiamos įvairių Savivaldybės įstaigų edukacijų programos.

Šventinį renginį vainikavo įspūdingi šventiniai fejerverkai, jaunimo grupės „Original Copy“ koncertas. O šeimos su pačiais mažiausiais vaikučiais buvo kviečiamos užsukti į Kalėdų senelio rezidenciją.

Šv. Kalėdų laukimas – ir gerų darbų metas, o prasidedančio gerumo sezono pradžią pažymėjo kasmetė „Maltiečių sriubos“ paramos akcija, surengta šeštadienį Vilniaus alėjoje. Druskininkiečiai bei miesto svečiai buvo kviečiami vaišintis sriuba ir paaukoti vienišiems senoliams. Sriubos dalijimo akcijoje dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Pramogų aikštės scenoje organizuotas teatralizuotas šventinis vaidinimas, kuriame svarbiausias veikėjas buvo iš padebesių nusileidęs tikrų tikriausias Kalėdų Senelis.

Sausakimšai užpildytoje Pramogų aikštėje eglės įžiebimo ilgai laukti nereikėjo. Kalėdų Seneliui į sceną pakvietus savivaldybės merą R. Malinauską ir LR Seimo narį Zenoną Streikų, po trumpų ir šiltų sveikinimo žodžių, scenoje ir aikštėje apsikabinę šventės dalyviai įžiebė pagrindinę miesto eglę. Žaliaskarės lazerio skraistė ir galingi fejerverkai ryškiomis spalvomis nušvietė vakarėjantį kurortą.

Pagrindinės miesto eglės ir tradicinio Kalėdinių eglučių parko įžiebimu bei Kalėdų miestelio atidarymu prasidėjo daugiau nei mėnesį truksiantis šventinių renginių maratonas.

Sekmadienį Vilniaus alėjoje buvo atidaryta prakartėlė, kurioje ir šiemet bus galima išvysti visų taip mylimas aveles. Kaip patikino Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė, prakartėlė yra šildoma infraraudonųjų spindulių šildytuvais, gyvūnai nuolat turi ėdalo, yra saugūs. Prakartėlės atidarymo metu koncertavo Druskininkų sakralinės muzikos ansamblis.

Šventiniu laikotarpiu visi kviečiami aplankyti laisvalaikio ir užsiėmimų, amatų centro „Menų kalvė“ namelius. Artėjančių Kalėdų atmosfera apgaubia visą šeimą, mažieji gali parašyti laišką ir jį palikti Kalėdų seneliui, kartu su tėveliais sukurti sveikinimą draugams ir artimiesiems, veikia Advento vainiko ir vaško žvakių dirbtuvėlės, rengiamos retro valandėlės.

Šventės metu kalbinti druskininkiečiai ir miesto svečiai dalijosi pačiais geriausiais įspūdžiais ir emocijomis. „Druskininkų eglutė – pati gražiausia! Lazeriu papuošta karūna atrodo įspūdingai, nieko panašaus nebuvome matę”, – džiaugsmo neslėpė druskininkiečiai. „Pajautėme tikrą Kalėdų dvasią, vaikai krykštauja, džiūgauja, gausu įvairiausių edukacijų, mažoji nori greičiau aplankyti jaukiąją Kalėdų Senelio rezidenciją, apkabinti Kalėdų Senelį ir išsakyti savo slapčiausius norus“, – antrino kita šeima. „Nuostabu! Kaskart liekame maloniai nustebinti ir pakerėti Druskininkuose per šventes mus supančio grožio“, – šypsojosi iš Ukrainos atvykę miesto svečiai.

Visą šventinį laikotarpį druskininkiečių ir kurorto svečių lauks daugybė įvairių renginių, kurie miesto gyventojus ir svečius pakvies ir įtrauks į smagų švenčių šurmulį. Gražiausios Kalėdos ir pati jaukiausia kalėdinė atmosfera visų laukia Druskininkuose!

Įspūdingu Didžiosios miesto eglės, kalėdinių eglučių parko įžiebimu bei Kalėdų miestelio atidarymu šeštadienio vakarą…

Posted by Mano Druskininkai on 2019 m. gruodžio 1 d., sekmadienis

Roberto Kisieliaus ir Laimučio Genio nuotraukos