Bus reguliuojama bebrų populiacijos gausa Ratnyčėlės upelyje ir prie Alkos tvenkinių

Praėjusiais metais pastebimai suaktyvėjo bebrai Druskininkų mieste esančiame Ratnyčėlės upelyje ir prie Alkos tvenkinių. Jie naikina saugomus miesto želdinius bei stato užtvankas, taip ne tik gadindami estetinį pakrantės vaizdą, bet ir suardydami natūralią Ratnyčėlės upelio ekosistemą.

Dėl šios priežasties Druskininkų savivaldybės administracija kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybą, prašydami leidimo medžioti bebrus šioje teritorijoje.

Gauta teigiama išvada dėl bebrų populiacijos reguliavimo, naudojant humanišką būdą – medžioklę spąstais (reguliavimas, statant selektyvinius ir gyvagaudžius spąstus). Bebrų populiacijos gausos reguliavimo darbus vykdys licenciją turinys medžiotojai.

Priemonės gausos reguliavimui leidžiamos vykdyti  Druskininkų mieste, Ratnyčėlės upelyje ir prie Alkos tvenkinių. Bebrų populiacijos gausos reguliavimo laikotarpis – iki 2021 m. balandžio 15 d.

Praėjusiais metais pastebimai suaktyvėjo bebrai, kurie naikina medžius ir gadina estetinį pakrantės vaizdą/Laimos Rekevičienės ir asociatyvi nuotraukos