Druskininkai pristatyti Baltijos šalių turizmo parodose

Vasario mėnesį Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) dalyvavo dvejose turizmo parodose Baltijos šalyse – Latvijoje ir Estijoje. Kiekvienoje iš jų Druskininkų prekės ženklas yra gerai atpažįstamas, o Druskininkų atstovai sutinkami išskėstomis rankomis.

Gražiausias parodos „Balttour 2024“ stendas – druskininkiečių

Vasario 2-4 d. Druskininkų TVIC darbuotojai kartu su kolegomis iš „Grand SPA Lietuva“, „Amberton Green SPA“, „UPA Medical SPA“ ir „Mineral SPA Draugystė“ dalyvavo tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour 2024“, surengtoje Latvijos sostinėje Rygoje.

Parodoje „Tourest 2024“ Druskininkų TVIC atstovė J. Dainauskienė (dešinėje) pristatė kurorto sveikatinimo ir poilsio galimybes, pramogas ir aktyvaus laisvalaikio maršrutus / Druskininkų TVIC archyvo nuotrauka

Šiais metais surengtoje jau 30-ojoje „Balttour“ parodoje mūsų kurortas buvo pristatytas naujame Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro stende. Smagu, kad buvome įvertinti, kaip gražiausias parodos stendas.

Paroda „Balttour 2024“ – svarbiausias renginys Baltijos šalyse, sujungiantis platų turizmo sektorių, kelionių agentūras ir operatorius, transporto paslaugų teikėjus, viešbučius, SPA centrus ir kitus turizmo verslo atstovus.

Parodos lankytojai turėjo galimybę apžiūrėti daugiau nei 350 parodų stendų, kuriuose prisistatė dalyviai net iš 30 šalių – Lietuvos, Estijos, Albanijos, Italijos, Gruzijos, Kipro, Ispanijos, Slovėnijos, Lenkijos ir kitų. Tris dienas trukusiame renginyje apsilankė daugiau kaip 25 000 kelionių entuziastų. Ši paroda suteikė jiems galimybę gauti išsamią informaciją apie naujus turistinius objektus ir kelionių maršrutus, mėgautis kultūrine įvairove bei surasti geriausius kelionių pasiūlymus.

Siekiant paskatinti prasmingesnes diskusijas apie kelionių tendencijas, Ķipsalos parodų centre organizuota konferencija „Kelionių tyrimai Latvijoje: dabarties ir ateities tendencijos“. Statistiniai duomenys rodo, kad Latvijos turistai Lietuvą dažniausiai pasirenka poilsio tikslais (78 proc.), mūsų šalį vertina dėl lengvo atvykimo (73 proc.), kulinarinės įvairovės (72 proc.) ir saugumo (77 proc.). Latvijos turistai kelionę dažniausiai planuoja savarankiškai.

Druskininkų TVIC darbuotojai kartu su kolegomis iš „Grand SPA Lietuva“, „Amberton Green SPA“, „UPA Medical SPA“ ir „Mineral SPA Draugystė“ dalyvavo tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour 2024“ / Druskininkų TVIC archyvo nuotrauka

Parodoje „Tourest2024“ susivienijo trys Lietuvos kurortai

Vasario 8-10 d. Estijos sostinėje Taline surengta jau 31-oji tarptautinė turizmo paroda „Tourest2024“ sulaukė apie 27 000 lankytojų, kuriuos viliojo daugiau nei 300 stendų iš 27 pasaulio šalių. Veikė trys teminės salės: „Keliauk Estijoje“, „Pasaulio bendruomenės“ ir „Kulinarinio kelio“.

Šiemetė parodos tema – tvarus keliavimas ir tvarus pristatymas. Parodos dalyviai buvo kviečiami naudoti anksčiau pagamintas, ne vienkartines ekspozicijos priemones, „Kulinarinio kelio“ dalyviai buvo skatinami degustacijose naudoti ekologiškas vienkartines priemones, vengti vienkartinių indų.

Druskininkų TVIC kolektyvas pristatė kurorto sveikatinimo ir poilsio galimybes, pramogas ir aktyvaus laisvalaikio maršrutus. Druskininkų stendą aplankė Lietuvos ambasadoriaus patarėjas Estijoje Valdas Steponavičius.

Šį kartą susivienijo trys Lietuvos kurortai: Druskininkai, Palanga ir Birštonas.

Paroda ir kurorto informacija sulaukė daugybės lankytojų ir dėmesio. Susidomėjimas pranoko lūkesčius – buvo išdalinti visi į parodą atsivežti leidiniai.

Druskininkai estams patrauklūs savo sveikatinimo paslaugomis, vandens pramogomis, švelnesniu ir šiltesniu klimatu bei geromis kainomis. Dauguma apsilankiusiųjų stende jau planavo atvykti pailsėti su šeimomis, draugais arba tiesiog dviese. Druskininkai, anot estų, yra tikrai netoli, susisiekimo infrastruktūra gerai išvystyta, yra tiesioginiai skrydžiai į Vilnių ir tarptautiniai autobusų maršrutai į Druskininkus.

Statistika rodo, kad Druskininkuose turistų srautas iš Estijos per 2023 m. 1-9 mėn., palyginus su 2022 m. 1-9 mėn., išaugo 10 proc. Estai, kaip ir latviai, keliones į Lietuvą planuoja individualiai, patys pasirenka apgyvendinimo vietas ir laisvalaikio užsiėmimus, todėl Druskininkams itin aktualu prisistatyti keliautojams tiesiogiai.

Druskininkų TVIC informacija