Viečiūnuose atidarytas naujas edukacinis centras

Viečiūnų gyventojai ir visa druskininkiečių bendruomenė turi dar vieną naują kultūros ir laisvalaikio erdvę – praėjusį ketvirtadienį Viečiūnuose duris atvėrė naujas edukacinis centras. Buvusio baseino patalpose įrengtos išskirtinės erdvės. Biblioteka-kultūros zona skirta kultūrinėms edukacijoms, interaktyvi klasė su išmaniosiomis technologijomis – mokinių ir suaugusiųjų ugdymui, sportui skirtoje erdvėje galima naudotis vaikams ir suaugusiesiems skirtu sporto inventoriumi. Čia galima vykdyti įvaisias veiklas – pradedant aerobika ir baigiant baleto užsiėmimais mažiesiems M. K. Čiurlionio meno mokyklos šokėjams. Iš viso į šį edukacinį centrą investuota 500 tūkst. eurų.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Viečiūnų seniūnas A. Varanis, Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas, Viečiūnų progimnazijos direktorė Ž. Krivonienė ir Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė L. Žėkienė/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, Viečiūnų seniūnas Alvydas Varanis, Viečiūnų progimnazijos direktorė Žaneta Krivonienė ir Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė.

Susirinkusiuosius pasveikinęs Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas pasidžiaugė, kad apleistas, miestelio vaizdą gadinęs buvusio baseino pastatas atnaujintas ir tampa traukos centru. „Labai noriu, kad šiuo centru naudotųsi ir Viečiūnų, ir Druskininkų bendruomenė. Kad visi čia rastų jaukumą, įdomius ir naudingus užsiėmimus“, – palinkėjo R. Malinauskas.

Viečiūnų progimnazijos direktorė Ž. Krivonienė susirinkusiesiems pristatė atliktus renovacijos darbus ir pasidžiaugė naujai sukurtomis erdvėmis: „Pastato viduje įrengtos erdvės: kultūros edukacinė erdvė -biblioteka, fizinio lavinimo klasė, edukacinė STEM klasė. Įsigyta pagrindinė edukacinio centro funkcionavimui reikalinga įranga: baldai ir mokymo-edukacinės priemonės, kuriomis mes labai džiaugiamės. Ačiū sakome Druskininkų savivaldybės komandai – už įsiklausimą ir sklandų bendradarbiavimą, ieškant geriausių sprendimų. Rangovams, uždarajai akcinei bendrovei „Alvista“, – už tai, kad per tokį trumpą laiką sugebėjo įgyvendinti projektą.“

Praėjusį ketvirtadienį Viečiūnuose duris atvėrė naujas edukacinis centras – buvusio baseino patalpose įrengtos išskirtinės erdvės/Roberto Kisieliaus nuotraukos

Naujojo edukacinio centro atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių: mero pavaduotojas Linas Urmanavčius, administracijos direktorė Vilma Jurgelevičeinė, administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Grigorienė, mero patarėjas Simonas Kazakevičius, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos specialistai, švietimo įstaigų atstovai, Viečiūnų bendruomenės nariai.

Viečiūnų progimnazijos kolektyvas pasidžiaugė ne tik naujuoju edukaciniu centru, bet ir pristatė ir naują sensorinių pojūčių klasę bei atnaujintą progimnazijos stadioną.

Ikimokyklinio ugdymo patalpose įrengta Sensorinis pojūčių kambarys. Naujai įrengta aplinka skirta vaikų nusiraminimui, atsipalaidavimui, susikaupimui, terapijai. Kambaryje yra visiškai minimalizuoti visi išoriniai trikdžiai, o su vaiko pojūčiais dirbama, naudojant inovatyvią, audiovizualinius jutimus stimuliuojančią įrangą. Ji leidžia valdyti patalpos šviesas, garsus ir vaizdus. Tikimasi, kad užsiėmimų metu vaikai patirs gerų emocijų, atsipalaiduos, išlaisvins savo kūrybiškumą ir išmok naujų įgūdžių. Vaiko ugdymas įgauna galimybę esmingai progresuoti.

2020 metais šalia mokyklos įrengtas naujas universalus sporto aikštynas. Stadione paklota ilgaamžė universali danga, puikiai tinkanti futbolui, bėgiojimui ir kitoms sporto šakoms. Taip pat įrengti nauji bėgimo takai, atnaujintos krepšinio ir tinklinio aikštelės, nauja šuoliaduobė bei multifunkciniai lauko treniruokliai.

Aikštyne sportuoja ne tik progimnazijos mokiniai, bet ir Viečiūnų bendruomenės nariai mielai leidžia laisvalaikį gryname ore.