VESK Pietų Lietuvos filialo bendruomenė džiaugiasi regione augančiu profesinio mokymo populiarumu

Šiemetė rugsėjo 1-oji Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro (VESK) Pietų Lietuvos filialui buvo ypatingai džiugi – gausiai susirinko mokinių, kurie sieks profesinio mokslo diplomo. Taip pat į mokyklos suolus sugrįžo 9-12 klasių bendro ugdymo mokiniai, kurie plačiai pravėrė Verslo ir technologijų skyriaus duris Veisiejuose.

Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos / VESK Pietų Lietuvos filialo archyvo nuotraukos

Nuo birželio pradžios prašymus studijuoti VESK Pietų Lietuvos filiale pateikė asmenys, norintys mokytis bei įgyti profesiją filialo skyriuose, kurie yra įsikūrę Druskininkuose ir Veisiejuose. Profesinio mokslo programų populiarumo tendencijos atspindi regiono poreikius – per priėmimo etapus stojantieji dažniausiai rinkosi socialinės gerovės, sveikatos priežiūros, transporto paslaugų, informacijos ir ryšio technologijų sritis. Džiugina tai, kad ir karo pabėgėliai iš Ukrainos renkasi karjeros centro siūlomas programas, tarp jų ypač populiari paslaugų asmenims sritis.

Šiemet į VESK Pietų Lietuvos filialą įstojo net 327 mokiniai. Populiariausios studijų programos –  ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo (priimti 42 mokiniai), transporto priemonių remontininko (priimti 36 mokiniai), padavėjo ir barmeno bei slaugytojo padėjėjo (priimta po 28 mokinius į programas), masažuotojo (priimti 24 mokiniai), virėjo bei apskaitininko (priimta po 21 mokinį į programas). Gausus būrys mokinių susirinko ir kitose programose: paramediko, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, jaunesniojo sistemų administratoriaus, kirpėjo, ekspeditoriaus, dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo, apdailininko, individualios priežiūros darbuotojo. Profesinės karjeros centre taip pat yra programos asmenims, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių: duonos ir pyrago gaminių kepėjo bei kambarių tvarkytojo.

Oficialiai pradėdama naujus akademinius metus, VESK Pietų Lietuvos filialo bendruomenė naujiems mokiniams linki nebijoti būsimų iššūkių ir, svarbiausia, atskleisti savo gabumus pasirinktoje profesijoje. Gražių ir sėkmingų naujų mokslo metų, didžių atradimų!

Vis labiau populiarėjantis karjeros centras Pietų Lietuvoje kviečia pasekti jų „Facebook“ paskyrą: https://www.facebook.com/PietuVESK

VESK Pietų Lietuvos filialo informacija