Su „Ryto“ gimnazija atsisveikino 43-ioji abiturientų laida

147 – tiek dvyliktokų šiais metais užvėrė „Ryto“ gimnazijos duris. Gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė džiaugiasi, kad šiemet brandos atestatus gavo visi 43-iosios laidos abiturientai.

Direktorė apibendrino egzaminų  rezultatus: „Jeigu skaičiuotume valstybinių brandos egzaminų balų vidurkius, pirmajame trejetuke atsidurtų informacinės technologijos ir užsienio kalbos. Informacinių technologijų balų vidurkis – 72,5, anglų kalbos – 71,2, rusų kalbos – 67. Sunkiausia abiturientams buvo matematikos valstybinio brandos egzamino užduotis – balų vidurkis 40.“

Egzaminai abiturientams nepakišo kojos gauti brandos atestatų ir siekti tolimesnių tikslų. Aukščiausių įvertinimų šiemet net trylika: 11 anglų kalbos ir 2 informacinių technologijų.

E. Vilkienės teigimu, 43-ioji laida pasižymėjo ne tik dideliu aukščiausių egzaminų įvertinimų skaičiumi, bet ir tuo, kad šios laidos abiturientams būdingos šiuolaikinio žmogaus savybės, galinčios atnešti sėkmę tolimesniame jų gyvenimo kelyje: „43-iosios laidos dvyliktokai – smalsūs, atviri pasauliui, kritiškai mąstantys, turintys savo nuomonę ir nebijantys jos išsakyti, kuriantys jauni žmonės. Jie ne tik aktyviai dalyvavo įvairių dalykų olimpiadose, konkursuose, projektuose, mokyklos, miesto ar šalies renginiuose, sporto varžybose, bet ir patys kūrė scenarijus, vedė bei organizavo renginius. Tai pirmieji mūsų gimnazistai, išdrįsę pademonstruoti viešojo kalbėjimo gebėjimus mokinių konferencijose: „Prezidentas Kazys Grinius – žinomas ir nežinomas“ ir „Lietuvos nepriklausomybei – 100. Valstybingumo pradžia“, – gerų žodžių abiturientams negailėjo direktorė.

Šiemet „Ryto“ gimnaziją viena abiturientė, Gabrielė Žūkaitė, baigė su pagyrimu. Jos brandos atestate: anglų kalbos 100-ukas, lietuvių kalbos ir literatūros egzamino – 99 balai, biologijos – 97 balai, matematikos – 95 balai. Mergina patikino, kad geri įvertinimai gauti nuolatinio darbo ir pastangų dėka: „Nors ir nesitikėjau tokių gerų įvertinimų, jais labai džiaugiuosi.“ Aukštojo mokslo abiturientė ketina siekti Lietuvoje – studijuos mediciną.

Antradienį „Ryto“ gimnazijoje surengtų išleistuvių metu įteiktos vienkartinės stipendijos: 1994-ųjų laidos abituriento Tado Šarapovo – Dovydui Kalėdai ir Gabrielė Žūkaitei; 2000-ųjų laidos abituriento Dariaus Šavolskio – Indrei Suraučiūtei (geriausiai anglistei); matematikų Bronės ir Jevgrafijaus Samuchovų – Erikui Mitkui (geriausiam matematikui).

Parengė Miglė Krancevičiūtė